Igazán komoly megmérettetés

Ragaszkodtunk végig az alapelveinkhez.

Székesfehérváron szerepelt az Illés Akadémia U10. Hujber Gábor a Baráth Olivér, Polgár Soma, Giliczó Balázs, Majoros Márk, Kovács Levente, Magyar Zalán, Farkas Dominik, Komondi Noel, Pluska Witold, Bencs Máté, Freund Bulcsú, Peidl Berárd összeállításban utaztak el a koronázó városba. A bajnoki fordulóban a Ferencváros, az Újpest és a Fehérvár FC voltak az ellenfeleink. Minden meccs 2X18 perces volt, ebből játszottunk 3 meccset.

Kemény megmérettetés volt ez a gyerekek számára! A műfüves pályán a nagy meleg mellett a kiemelkedő csapatok is komoly kihívást jelentettek a fiúk számára. Az első mérkőzésen a Ferencváros ellen talán a félév legjobb játékát nyújtottuk, mind mentálisan, mind fizikálisan mind pedig játékban bátran játszottunk, a patinás fővárosiak fölé nőttünk. A második meccs már nem sikerült jól, kicsit azt éreztem, hogy a gyerekek nem tudtak mentálisan olyan állapotba kerülni, mint az előző meccsen. A Fehérvár ellen a második félidőre sikerült újra a torna eleji formát és játékot mutatnunk. Igaz, sok gólt kaptunk a bombaerős Fehérvár ellen, de támadásban ebben a félidőben mi is erősek voltunk, és szép gólokat szereztünk. Összességében a mai tapasztalataink alapján: ha mentalitásunk rendben vagyunk, és ragaszkodunk az alapelveinkhez, akkor ezen a szinten is versenyképesek tudunk lenni az ország legjobb csapatai ellen is