Idegenben is győzött a Haladás

Négy Illés Akadémia-növendék szerepelt a gyirmóti mérkőzés kedzőcsapataiban.

Egy hét alatt a harmadik forduló várt a Merkantil Bank Liga mezőnyére. Nem változtatott a kezdőcsapatán Michal Hipp: harmadjára is a Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak – Csilus – Csernik, Derekas, Rácz, Doktorics – Borvető tizeneggyel kezdett a Haladás. Az ellenfél a Gyirmót FC Győr csapata volt, a helyszín pedig az Alcufer Stadion. Így a Haliban az Illés Akadémia edzői stábjából Bosnjak Predrag, míg a korábbi növendékeink közül Simut Lucas Mario, Rácz Barnabás és Doktorics Áron képviseltette magát. A kispadon – többek mellett – Mursits Roland, Tóth Máté, Bolla Gergő, Nyíri Vince és Tarján Patrik várt az esetleges lehetőségre. A sárga-kékeknél a kezdőben volt az egykori Illéses Medgyes Zoltán, míg kerettag volt Berki István. Az első 20 percben volt itt is, ott is lehetőség – a nagyobbak talán a hazaiak előtt adódtak. Előbb egy szöglet utáni fejesnél, majd Medgyes lövésénél kellett résen lennie Verpecznek. A 26. percben egy baloldali beadás után Pethő Bence fejelt a Hali kapujának bal felébe, 1–0. A gól után felpörgött a Haladás, de lövés helyett cseleztünk, csel helyett pedig lőttünk, így igazi helyzet nem adódott előttünk.

Tíz perc telt el a második félidőből, amikor Csernik Kornél beadását Szegi Vince a saját kapujába juttatta, 1–1. Frissített is Csertői Aurél, és Simon András lövésénél óriásit védett Verpecz István. Szép szombathelyi akció futott végig a 71. percben: Lencse tette a saját térfelén a labdát Ráczhoz. A Hali 78-asa a 16-os sarkánál csinált egy jó cselt, Lencséhez visszapasszolt, aki továbbtette Alban Taipihoz, ő pedig becsapta az előtte lévő három védőt is, és ballal a jobb felsőbe lőtt, 1–2. A gól után a korábbi Illéses Berki István lépett pályára a Gyirmótban. Aktív is a volt a magas játékintelligenciájú futballista, többször is lövőhelyzetet alakított ki magának, de nem talált kaput. A hajrában 11-eshez jutott a Haladás, ami – idén már harmadjára – kimaradt, de a vasiak így is 2–1-re győztek!