Hatodik lett az Illés Akadémia U8

Stájerországban játszott Pados József együttese.

A JAZ GU Süd jubileumi tornáján szerepelt az Illés Akadémia U8-as csapata. Pados József a Horváth Ábel, Fazekas Benedict, Kárász Miron, Henc Dénes, Francsics Máté, Tóth Zoárd, Kovács Milán, Nagy-Szabó Benett Péter, Gyöngyösi Ruben, Majoros Márk összetételű kerettel dolgozott. Az első mérkőzésen a rendező JAZ GU Süd ellen 5–0-ra nyertünk, majd a mezőnyből kiemelkedő – és végül a tornát fölényesen megnyerő – Red Bull Fussballakademie csapatától 7–0-ra kikaptunk. Az FNZ Weiz ellen 2–2-es döntetlent játszottunk, míg az NS Murától 6–1-re kikaptunk. A negyeddöntőben a tornán aztán második helyen záró TWL Elektra 6–1-re vert meg bennünket, így az ún. „kis elődöntőben” ismét az FNZ Weiz-cel játszhattunk. Megint iksz, ezúttal 1–1 lett a végeredmény: jöhetett a büntetőpárbaj, ahol 2–1-re mi győztünk! Ez alapján az ötödik helyért léphettünk pályára, ahol a Vukaland Talente együttese 2–0-ra nyert, így az Illés Akadémia U8 a hatodik helyen zárta a nemzetközi tornát.

Ma 5+1-es felállásban játszottunk 15 perces meccseket. Hullámzó volt a csapat teljesítménye. Nagyon jól kezdtük a tornát: az első mérkőzésen minden összejött. Szép támadásokat vezettünk, megérdemelten nyertünk. A csoportban aztán két találkozón is dekoncentráltság miatt nagy arányú vereséget szenvedtünk, míg egyszer nagyot küzdve, hátrányból felállva döntetlent értünk el. A negyeddöntőt jól kezdtük, gólt is rúgtunk, de a jobb erőkből álló csapat jutott tovább. A sorsolás úgy alakult, hogy az ún. kis elődöntőben újra találkoztunk azzal a csapattal, akivel a csoportban döntetlent játszottunk. Ezúttal is iksz lett – pedig sok lehetőségünk volt, de nagy részüket kihagytuk – így jött a büntetőpárbaj, ahol mi győztünk. Az 5. helyért küzdhettünk meg, ám ekkor már láttam a fáradságot a gyerekeken és semmi se jött össze. Most voltam ezzel a korosztállyal először tornán. Egyértelműen pozitív a benyomásom mindenkivel kapcsolatban! A nap folyamán nagyon változó volt a játékunk, de még csak három hete tanuljuk az új felállási formációt. Sokat kell edzenünk és gyakorolnunk, de szerencsére mindegyik gyerek fogékony a tanulásra. Gratulálok mindenkinek a mai napért