Pálla Norbert a kapuban, Novák Bence és Németh Levente a mezőnyben bizonyítottak.
Telkiből kapott meghívót az Illés Akadémia három játékosa: Pálla Norbert, Németh Levente és Novák Bence. Közülük a két mezőnyjátékos rendszeresen egy korosztállyal feljebb, azaz az U15-ösök között szerepel a bajnoki találkozókon. A regionális kiválasztón két mérkőzés is szerepelt a programban: előbb a Tehetségközpontok válogatottjával, majd a bécsi SK Rapiddal mérte össze erejét az U14-es válogatott. A fiúk meséltek a Telkiben töltött napról.
Hiába tűnt hosszúnak az út, gyorsan eltelt és nagyon jó érzések töltöttek el az érkezéskor, hiszen azon a helyen lehettünk, ahol a felnőtt válogatott is edzeni szokott! Jobb oldali támadóként szerepeltem mindkét mérkőzésen: a TK-válogatott elleni meccsen nem született gól, aztán a Rapiddal szemben már kifejezetten élvezetes volt a meccs! 7–1-re győztünk, a negyedik gól az én labdaszerzésem után született meg. A meccsek után vacsora szerepelt a programban, így nagyon jó élményekkel jöttem haza
– mondta Novák Bence.
Az érkezés után a stáb kijelölte az első meccs kezdőcsapatát, mi pedig felvehettük a címeres szerelést – felemelő érzés volt, hiszen azért dolgoztam, hogy ez megtörténhessen! Ez még inkább munkára motivál! A csapatunk puskásosokból és illésesekből állt, mindkét meccsen az első felidőben kaptam szerepet, 6-os, illetve 10-es pozícióban szerepeltem. Hiába domináltunk a tehetségközpontos válogatott ellen, nem tudtunk betalálni, aztán a Rapid ellen már az elejétől kezdve jobban játszottunk! A második gól előtt nagyon jó indítást kaptam, lecseleztem egy védőt és bal lábbal a hosszú oldalt játszottam meg, amire érkezett a csatártársam, és értékesítette is a helyzetet! A vége pedig 7–1 lett! Összességében jól ment a játék, élveztem, és remélem hogy legközelebb is számítanak rám
– nyilatkozta Németh Levente.
Előre tudtuk, hogy két mérkőzés szerepelt a programban, és hogy a találkozók játékideje 2X25 perc. Mindkétszer egy-egy félidőt védtem: úgy érzem, rendben is volt a teljesítményem. Több alkalommal is közbe kellett avatkoznom, de igazán nagy bravúrt nem kellett bemutatnom. Egyik meccsen sem kaptam gólt, a védelmeket szóban irányítottam végig. Nagyon jól éreztem magam, tanultam új dolgot ezúttal is. Kedves volt az edzői stáb és volt több ismerős is, így a mérkőzések közötti időszak is jól telt
– tekintett vissza a válogatottnál töltött napra Pálla Norbert.