Gyermeknapi futballdömping

Budapestre utazott az Illés Akadémia U7.

Négy csapat részvételével, Gyermeknapi futballdömping néven tartott tornát az MTK Budapest: meghívást kapott az Illés Akadémia is. Szabó Róbert a Markó Hunor, Mersich Máté, Poór Zétény, Pungor Dominik, Szárnyas Marcell, Kárász Miron, Péter Zsombor, Németh Olivér összetételű keretet vitte magával a fővárosba. A szervezők 15 perces mérkőzéseket rendeztek: mindenki mindenkivel kétszer játszott. Ellenfeleink a rendező kék-fehérek mellett a MOL Fehérvár FC és a Jászfényszaru VSE csapatai voltak. 4+1-es felállásban, 3X2 méteres kapukra játszottak a gyerekek.

Nyolc ifjú labdarúgóval vettünk részt a tornán. Újdonság volt számunkra a felállás és a kapu mérete is – hiszen alapvetően a 3:3 elleni kapus nélküli futballt játsszuk – így kíváncsian vártam, hogyan teljesítenek a fiúk a ezen, a neves együtteseket felvonultató tornán. Az MTK csapatától mindkét 15 perc során vereséget szenvedtünk, de a második felvonás során már csak egy kis szerencse kellett volna a döntetlenhez. Ekkor nagyon megnehezítettük a hazaiak dolgát. A Jászfényszaru csapatát először meggyőző játékkal könnyedén vertük, majd a második mérkőzésen sajnos vereséget szenvedtünk. A MOL Fehérvár együttese ellen pedig mindkét játék során nagyon jó helyzetkihasználással, szép gólokkal, nagyszerű védekezéssel győzedelmeskedtünk. Ezek az eredmények a második helyhez voltak elegendőek! Nekem azonban sokkal inkább számított az, hogy ezen a hat mérkőzésen többet kaptam vissza a fiúktól, mint amennyit vártam. Nagyon jól alkalmazkodtak a körülményekhez, odaadóan, agresszíven, lelkesen, és sokszor tetszetősen játszottak. Hibák természetesen voltak, de ezekből tanulni fognak, és a későbbiekben kevesebbszer, majd még később remélhetőleg nem is követik el ezeket. Minden gyerek óriási dicséretet érdemel, és gratulálok nekik a mai teljesítményükhöz

– értékelte a tornát Szabó Róbert vezetőedző.