Az U17-es csapatunk a negyedik fordulóban negyedik győzelmét aratta.

Illés Akadémia U17 – Sajóvölgye Focisuli U17 7–0 (3–0)
Illés Aka. U17:
Tama – Németh R., Bécsy, Gyapjas – Abért B. (Fülöp, 75.), Csalló, László (Paizs, 62.), Szabó B. (Szabó M. M., 58.) – Bene (Skravanek, 58.), Liplin (Menzselejev, 46.), Pljesovszki. Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerzők: Pljesovszki (25., 1–0), Bene (41., 2–0), Liplin (45., 3–0), Menzselejev (46., 4–0; 87., 11-esből, 7–0), Skravanek (80., 11-esből, 5–0), Paizs (86., 6–0)

A negyedik forduló nyitómérkőzésének Szombathely adott otthont, a zöld-fehérek a putnoki Sajóvölgye Focisuli együttesét fogadták.

Az első nagy lehetőség előttünk adódott: Németh Richárd indította remek ütemben Abért Barnát, akinek középreadását Liplin Bence egyből kapura tette, ám védett a vendégkapus. Nem sokkal később egy védelmi hibát kihasználva a Sajóvölgye csatára ziccerben lépett ki, ám Tama Máté kiváló ütemérzékkel hárított! Aztán csak elindult a vasi gólhenger. Előbb Pljesovszki Gergő 18 méterről középről, jobbal a bal felső sarokba tekert; majd László Krisztián átadásából Bene Dániel talált be. Liplin Bence kapufát lőtt, aztán ő is feliratkozott a gólszerzők közé! Pljesovszki szöglete után Bene lövésébe ért bele ütemtelenül, így a szünetben 3–0-ra vezettünk.

A második félidőben ott folytattuk, ahol előtte abbahagytuk. Abért Barna beadását – első labdaérintéséből – Igor Menzselejev bólintotta a kapuba, 4–0! A meccs utolsó tíz percében aztán még háromszor találtunk be. A 80. percben Menzselejev büntetőt harcolt ki, amit Skravanek Lázár értékesített, majd Paizs László talált be 16 méterről. A hajrában aztán a Skravanek Lázárral szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül: a 11-est ezúttal Menzselejev vállalta magára és a jobb sarokba lőtt, kialakítva a 7–0-s végeredményt.

Az első félidőben bő 20 percig keresték egymáson a fogást a csapatok, keménynek tűnő összecsapást vetített mindez előre. Előttünk volt több lehetőség, ám ezek kimaradtak. Amikor aztán az első gólt megszereztük, azt megnyugtatott bennünket. Megérdemelten győztünk ilyen különbséggel is a nyolcórás út után hozzánk érkező ellenféllel szemben. A játékgyorsaságban nyújtottunk kiemelkedőt a mai napon