Elsőre 6+1-es felállásban

Az Albert Flórián Emléktornán szerepelt az Illés Akadémia U9.

Mándli Marcell, Kovács Levente, Giliczó Balázs, Majoros Márk, Magyar Zalán, Tóth Zsombor, Farkas Dominik, Komondi Noel, Komp Alex összetételű kerettel utazott Budapestre az Illés Akadémia U9. Hujber Gábor együttese 16 perces mérkőzéseket játszott 6+1-es felállásban – először szerepeltek ebben a formációban a mieink. A mai nemzetközi tornán nehéz csoportba kerültünk. Jól kezdtünk: a felvidéki DAC elleni mérkőzésen irányítottuk a játékot, ám egy figyelmetlenséget a vendégcsapat kihasznált, míg mi sajnos nem voltunk határozottak a helyzeteinknél. A második mérkőzésen 0–1-ről fordítva 3–1-re is vezettünk, ám sajnos 3–3 lett a vége. A csoportban az utolsó mérkőzésen a hazai Ferencváros ellen jól tartottuk magunkat, ám a meccs utolsó öt percében kijött a csapatok közti különbség (0–4). Az ezüstágon folytathattuk, ahol a Kecskemét 2–0-ra, az ETO FC Győr pedig 3–1-re győzött le bennünket. Az utolsó találkozón az SC Sopronnal 2–2-re végeztünk.

A mai torna – nyugodtan mondhatom – az év legerősebb eseménye volt számunkra. Két részre bontanám a mai napot. Az első a csoportmérkőzések, ahol nagyon elégedett voltam a csapattal. Mi most játszottunk először 6+1-es felállásban és ekkora pályán. Ezek alapján az első elvárásaim a szervezettség és a tanulás voltak. Nagy kihívás volt a gyerekek számára, hogy ez a tanulás folyamatot rögtön az ország legerősebb csapatai ellen tapasztalhatták meg. Ezért is a csoportmeccsekkel lehetek elégedett. Ugyanis a helyosztókon már látszott, hogy a gyerekek fejben elfáradtak, illetve az erősebb csapatok ellen a hibázásban a figyelmetlenségnek volt szerepe van, hiszen egyből gólt kapunk belőle. Pozitívumokból kell építkezni, az pedig az volt, hogy több gólt szereztünk, mint eddig bármelyik tornánkon, illetve mindegyik talákozónk szoros volt