Egyre jobban belejött az Illés Akadémia U10

Faggyas Milán csapata veretlen maradt.

Az októberi első bajnoki fordulóban az Illés Akadémia U10 Hende Noel – Rajos Ádin, Tóth Dávid, Sömenek Bálint, Novák Benett, Papp Olivér, Vigh Olivér, Kalmár Kornél, Dávid Marcell, Angler Noé összetételben szerepelt Zalaegerszegen. A 24 perces találkozók sora a ZTE ellen kezdődött meg, az izgalmas meccs 1–1-gyel zárult. Rosszul kezdtünk aztán a Veszprém ellen, a labdakihozatalokba hiba csúszott, így hamar 0–2 volt az állás, ám aztán megrázták magukat a zöld-fehérek és 7–2-re megfordították az eredményt. A harmadik mérkőzésen is ajándékoztunk két gólt – ezúttal a Király SE volt az ellenfél – azonban miután stabilizáltuk a játékunkat, csak nekünk volt helyzetünk és 6–2-re nyertünk.

Mindig nehezebb ezeken a tornákon az első mérkőzés, de aztán egyre jobban belejöttünk és kihasználtuk a helyzeteinket, gólokkal fejeztük be azokat. Rövidebb játékidőt szabtak meg a rendezők a mai napon, de nekünk az volt a lényeg, hogy játszhattunk! Természetesen van benne rizikó, de vállaljuk a labdakihozatalt minden mérkőzésen – lehet az a játéktér szűk vagy széles, a lényeg a nyomás alatti gyakorláson van. Úgy látom, hogy hétről hétre lépünk előbbre, amiket pedig gyakorlunk edzéseken, azt vissza tudják adni a srácok a mérkőzéseken – ez pedig a legjobb visszajelzés számomra