Egyenlő erők küzdelme

Az U10-es bajnoki forduló kiváló fejlődési lehetőség volt mindegyik csapat számára!

Az Illés Akadémia vendéglátása mellett a Ferencváros, a Honvéd-MFA, az ETO FC Győr és a kaposvári Bene Ferenc LA játszott a mai bajnoki fordulóban. A Faggyas Milán irányította Illés Akadémia U10 Hende Noel – Rajos Ádin, Tóth Dávid, Sömenek Bálint, Novák Benett, Papp Olivér, Vigh Olivér, Kalmár Kornél, Dávid Marcell, Angler Noé összetételű kerettel vágott neki az eseménynek. A kapus mellett egyszerre hat mezőnyjátékos szerepelhetett a játéktéren, a gyerekek 5X2 méteres kapura játszottak, a játékidő 25 perc volt találkozónkként. Minden csapat megnehezítette a másik dolgát, szinte mindegyik találkozón egyenlő erők küzdelme zajlott – ez igaz volt azokra a mérkőzésekre is, amelyeken nem mi játszottunk!

Kicsit felemás érzéseim vannak. Az első két mérkőzésen szervezetten, összeszedetten játszottunk. Aztán jött egy kis pihenő: ekkor megbeszéltük azt, hogy miben kérek még többet. Ezek a területek a kombinatív futball és a kreativitás volna. Szeretem volna azt látni, hogy minden kiadnak magukból a srácok. Az esetlegesen fellépő fizikális különbséget mindig játékkal szeretnénk eltüntetni – volt olyan mérkőzés ma, amin ezt bizonyíthattuk. A szünet utáni két találkozón többet vártam volna a támadások pontos befejezésénél. Kellően elfáradtak a gyerekek, nem tudom őket elmarasztalni. A mai napban ennyi volt, jó ellenfelekkel találkozhattunk, éles körülmények között fejlődhettünk