Doncsecz-dupla a Hali ötöshöz

Hazai felkészülési meccsen nyertek a zöld-fehérek.

A január 30-i bajnoki rajtra készülő Szombathelyi Haladás az FC Nagykanizsa ellen játszott tesztmeccset az Illés Akadémia műfűves pályáján. Németh Szabolcs a Verpecz – Simut, Dezamits, Csató, Tarján – Csilus, Szekér, Doktorics – Antal, Tóth M., Horváth R. összeállítású csapatot játszatta, azaz Dezamits Dominik, Horváth Rajmund, Simut Mario Lucas és Tarján Patrik személyében négy U19-es korosztályú játékos szerepelt a kezdőcsapatban. A korábbi Illés-vonalat Szekér Ádám, Doktorics Áron és Tóth Milán képviselte, míg a kispadon Pataki Márk, Szijjártó Ármin, Doncsecz Levente és Nagy Benjámin jelenlegi akadémiai korú játékos mellett még Monori Norbert várt bevetésre. A vendég FC Nagykanizsa együttesében Kovalovszki Máté, Szabó Patrik, Vlasics Dániel és Török Milán volt korábban növendékünk.

Helyzetek sokaságát dolgozta – és hagyta is – ki a Szombathelyi Haladás az első félidőben. Doktorics Áron, Horváth Rajmund, Antal Liviu és Tóth Milán is szerezhetett volna gólt, ám vagy pontatlan volt a célzás, vagy a vendégek kapusa hárított remek ütemérzékkel. A második félidőre a Doktorics–Horváth R.–Tóth M.-hármas helyett Szijjártó, Doncsecz és Tóth-Gábor érkezett. Még nagyobb hangsúlyt fektetett a támadásokra a Hali, és ennek meg is lett az eredménye. Az 53. percben Antal Liviu szögletét Csilus Tamás fejelte a kapu jobb felébe (1–0), két perc múlva pedig a Csilus–Doncsecz–Csilus-háromszögelést követően utóbbi a második gólját szerezte. Az 57. percben Szijjártó bal oldali beadását Doncsecz Levente szépségdíjas mozdulattal ollózta a kapu bal felébe, 3–0. A 66. percben Dezamits Dominik helyett Nagy Benjámin érkezett, aki első alkalommal kapott szerepet a Haladás felnőttcsapatában. A 82. percben Simut a jobb oldalról remekül indította Monorit, aki önzetlenül tálalt Doncsecz elé, ő pedig 10 méterről higgadtan passzolt a hálóba, 4–0. A 87. percben Tóth-Gábor Kristóf 3 védővel a nyakán kapott labdát Szijjártó Ármintól a 16-os vonalán, megtartotta, majd jobbal a bal sarokba lőtt, 5–0. Az utolsó percben büntetőhöz jutottak a vendégek, ám Lőrincz 11-esét Verpecz István hárítani tudta, így a vasiak 5–0-ra diadalmaskodtak.

A zöld-fehérek hétfőn Horvátországba utaznak edzőtáborba.