Dobogón az Illés Akadémia U13!

A csehországi Modricében három nap alatt 318 perc játékidő került a lábakba: a zöld-fehérek a harmadik helyen zártak!

A Tóth Zsolt irányította Illés Akadémia U13 csoportharmadikként jutott be a Josef Šural Emléktorna negyeddöntőjébe. A mieink a legjobb 8 között a Baník Ostrava ellen folytatták a küzdelmet. Itt 2X15 perc volt a játékidő. A zöld-fehérek nagyon jó minőségben futballoztak, sokat volt nálunk a labda. Károlyi Levente labdaszerzése után kihagyhatatlan helyzetbe hozta Varga Vince Lőrincet (1–0), majd a Károlyi Levente–Babos Kolos–Varga Máté háromszög végén utóbbi góljával növeltük kettőre az előnyünket. Egy meg nem értés következtében közelebb kerültek a csehek, ám ezek után is kontrolláltuk a meccset, és Német Ádám precíz kiugratása után Károlyi Levente állította be a 3–1-es végeredményt!

Az elődöntőben aztán felvidéki Zsolna (MFK Zilina) következett: a találkozón egy gól döntött. Nem játszottunk jól: a brusztolós 30 perc alatt nagyon sok volt az átmenet. Egy akciógóllal a zsolnaiak kerültek előnybe, és ezt meg is tudták őrizni, ők jutottak a fináléba.

A harmadik helyért így magyar derbit rendeztek a Brno melletti településen: a szombathelyiek az MTK Budapest csapatával mérték össze erejüket. Júniusban a Szarka Zoltán Emléktorna elődöntőjében találkoztunk a kék-fehérekkel, akkor büntetőkkel mi győztünk! A történelem pedig megismételte önmagát!

Két futballozni akaró csapat találkozott és nagyon jó meccset láthattak a kilátogató nézők. Labdabirtoklásban szép dolgokat csináltunk. Az első nagy helyzet a miénk volt, Lengyel Ágoston centerezéséről Varga Máté éppen csak lemaradt. Az MTK kapufáig jutott, így a rendes játékidőben nem született gól, jöhetett az orosz rulett!

Németh Levente góljával vezettünk, ezt kiegyenlítették a fővárosiak. A második körben Sóvári Dávid hárított, azonban Varga Máté is hibázott. A harmadik körben – erre lehetőséget adtak a szabályok – Pálla Norbi állt a kapuba, és ő is védeni tudott! Károlyi Levente utolsó rúgóként magabiztosnak bizonyult, így 2–1-re nyertünk és a Josef Šural Emléktorna harmadik helyén zártunk! 2022-ben a 9. pozícióban végeztünk, tavaly hatodikok lettünk és – folytatva a sorminta háromhelyes előrelépését – a dobogó alsó fokára kapaszkodtunk fel!

A 14 csapatot felvonultató torna döntőjében a Zsolna és a Kassa (FC Kosice) kerültek: a felvidéki csapatok csatáját a kassaiak nyerték meg! A torna legjobb kapusának Pálla Norbertet választották meg, míg különdíjat kapott a góllövőlista második helyezettjeként Varga Máté!

A harmadik helyezett Illés Akadémia U13 tagjai: Pálla Norbert, Sóvári Dávid – Babos Kolos, Bajzek Benedek, Károlyi Levente, Kiss Máté, Lengyel Ágoston, Német Ádám, Németh Dominik, Németh Levente, Őri András, Szukics Alex, Tar Ferenc, Tóth Bertalan, Tóth-Hencsey Gergő, Varga Máté, Varga Vince Lőrinc. Szakmai stáb: Tóth Zsolt vezetőedző, Takács Csaba szekcióvezető.

Az első nagypályás tornánkon történelmet írtunk, hiszen a harmadik helyen végeztünk. A 9 meccsből 2 lógott ki valamelyest a sorból, a többin nagyon jól futballoztunk, öröm volt nézni a játékunkat. Nem az eredményre vagyok leginkább büszke, hanem a bemutatott futballra és a sok jó egyéni teljesítményre. A célunk ugyanis az Illés Akadémián: minél több egyéniséget nevelni a magyar és szombathelyi futballnak