Csejtei Emi két, harminc méteres bombájával fordított az U16-os válogatott

Csütörtökön, a szerbiai Sztara Pazován, az U16-os UEFA Fejlesztési Torna utolsó mérkőzésén a magyar válogatott 4–2-re legyőzte a szerb csapatot.

A szünetben még a házigazdák vezettek, de a mieinknek a fordulás után sikerült fordítania, és ebben döntő szerepet játszott akadémistánk, Csejtei Emília két fantasztikus gólja.

Emit, Schumi Dorottya is kiemelte a mérkőzés után, a szövetség honlapjának adott nyilatkozatában:

A második félidővel elégedettek lehetünk. Jól szálltak be a cserék, és nagyon örülök, hogy Csejtei Emília két nagyon szép gólt is tudott lőni, ebből erőt meríthet. Nagyon hasznosak az ilyen tornák, itt kiderülhet, hogy kire számíthatunk majd az őszi Eb-selejtezőkön is

– mondta a szövetségi edző Csejtei Emire és a szintén a második félidőre beállt Pintér Teklára is utalva.

Megkérdeztük a „legilletékesebbet” is, hogyan emlékszik a mérkőzésre és a két remek találatra:

A bosnyákok ellen a kezdőcsapatban voltam, Szlovákia ellen pedig csereként szálltam be. A harmadik meccsre ismét csereként álltam be, ezúttal a szünetben. Ekkor még 2–1 volt az állás Szerbiának. Szerencsére, két távoli lövésemmel meg tudtam fordítani a mérkőzést, majd ezután még rúgtunk egy ziccergólt, így kialakítva a 4-2-es végeredményt. Gyorsan egymás után, az 56. és az 58. percekben lőttem a gólokat, mindkettőt úgy 30 méterről. Felemelő érzés gólt rúgni a válogatottban, remélem még sok ilyenben lesz részem