Bronzérem a szenci tornáról

Bátran és kezdeményezően futballoztak Pados József U8-asai.

A Pozsonyhoz közel fekvő Szenc (Senec) adott otthont annak az U8-as nemzetközi tornának, amin az Illés Akadémia Fazekas Benedict, Francsics Máté, Gyöngyösi Ruben, Gyulovics Milán, Henc Dénes, Horváth Ábel, Kárász Miron, Könye Gergő, Péter Zsombor, Sákovics Milán alkotta kerettel vett részt. A mieink a B-csoportban szerepeltek, ahol az SK Lisen együttesét 8–1-re, míg az SK Atletiko Zálesie gárdáját 4–1-re vertük az egyenként 20-20 perces mérkőzéseken. Pados József együttese két döntetlent is játszott: a haza MK Senec és az FC Nitra ellen is 3–3 lett a derbi vége. Így ifjú akadémistáink 8 ponttal a csoport második helyén zártak és a bronzéremért léphettek pályára. Ezen a derbin 5–0-ra vertük az FK METEOR Praha együttesét, ennek köszönhetően pedig a harmadik helyen végeztünk a nívós nemzetközi erőfelmérőn.

A pálya és kapu mérete az otthoninak megfelelő volt, egyenként 20 perces mérkőzéseket játszottunk. Speciális szabály, hogy oldalról be lehetett vezetni a labdát. Tökéletes lezárása volt ez a torna az idei évnek. Rengeteget tanultak a gyerekek ebben a szezonban. A bátorság és a kezdeményező játékfelfogás példaértékű volt ma. Tudják a gyerekek az alapelveket, felismerik a játékszituációkat. A helyzetkihasználáson kell még többet javítani a következő idényben