Az Illés Akadémia U10 tudatosan futballozott labdabirtoklásban

Hujber Gábor együttesének a helyzetkihasználáson kell javítania.

Budapestre látogatott az Illés Akadémia U10: az MLSZ meghívásos tornáján az MTK, a DVSC, a Mészöly Focisuli és a BVSC voltak az ellenfeleink. Baráth Olivér, Giliczó Balázs, Pluska Witold, Kovács Levente, Magyar Zalán, Farkas Dominik, Komondi Noel, Bencs Máté, Tóth Zsombor, Bonchis Damian összeállítású kerettel utazott a fővárosba Hujber Gábor. Minden mérkőzés 2×18 perc volt, így a gyerekek 144 perc játékidőt töltöttek a pályán. Minden mérkőzésen maximálisan odatették magukat a gyerekek! Az első találkozón az MTK ellen inkább a védekező mozgásokat kellett gyakorolnunk, míg a Debrecen, a Mészöly Focisuli és a BVSC ellen végig mezőnyfölényben játszottunk. Labdabirtoklásban tudatos játékot mutattunk, ám az utolsó meccset leszámítva – ahol sok gólt és győzelmet értünk el –, a helyzetkihasználásunk pocsék volt.

A mai tornán az MTK ellen kulturáltan és agresszívan védekeztünk, a nálunk jobb játékerőt képviselő csapat ellen jól helytálltunk. A második és harmadik meccsen minden jól működött, ám a rengeteg kidolgozott helyzetből nagyon kevés gólt szereztünk. Az egész tornán ez az, amivel nagyon elégedetlen vagyok. Az utolsó meccsen már több gólt szereztünk, de itt is kicsit nagyobb határozottságot vártam a gyerekektől. Összességében a tornán a tanulható dolgokból mindent viszontláttam, ám a kapu előtti kreativitás és a gólszerzés gyilkos ösztöne ma senkiben nem volt meg. Ettől függetlenül a gyerekek egy hét alatt négy tornára utaztak, úgyhogy le a kalappal a teljesítményük előtt

– értékelte a napot Hujber Gábor vezetőedző.