Az egy évvel idősebb zalaiak fordítani tudtak a II. játékrészben.

Illés Akadémia U16 – Zalaegerszegi TE FC U17 1–2 (1–0)
Illés Aka. U16.: Pataki – Horváth B., Mozsár, Frák, Stifter – Nagy B., Szvoboda, Udvardi – Mayer, Pruska, Mohos. Cserék: Olasz – Nagy R. H., Szabó L., Varga D., Vér. Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerző: Mohos (36., 1–0)

Az első játékrész első fele kiegyenlítettnek bizonyult, mindkét védelem stabil lábakon állt, ám a 25. perc után a mieink kerültek fölénybe, és Mohos Barnabás 19 méterről, a jobbösszekötő helyéről elvégzett szabadrúgásgóljával megszerezték a vezetést. Fordulás után sem változott nagymértékben a játék képe. A 70. percben egy oldalszabadrúgás utáni kavarodást követően a sötétkék-mezesek találták meg a labdát leggyorsabban (1–1), majd hét perccel a vége előtt egy jobb oldali akciót is gólra tudtak váltani, kialakítva a végeredményt.

A nálunk egy évvel idősebb csapat ellen az első félidő az elfogadható tartományba tartozott. Fordulás után voltak hiányosságaink, de azért vannak az edzőmeccsek, hogy ezeket kijavítsuk
– mondta Kovács László a találkozó után.