A középdöntőig jutott az U11-es csapatunk

Faggyas Milán tanítványai jobb helyzetkihasználással tovább menetelhettek volna.

A Futballáb Trophy tatai csoportjában szerepeltek az Illés Akadémia U11-esei. Faggyas Milán a Kiss Benedek – Lajos Patrik, Bangó Benedek, Lengyel Ágoston, Tóth Noel, Horváth Dániel, Németh Noel, Poszavecz Lénárd összeállítású kerettel dolgozott ezen a napon. Az öt csapatot felvonultató csoportból harmadikként jutottunk tovább: a Bodajk SE ellen 2–0-ra nyertünk, a Kecskeméti TE ellen nem született gól (0–0), míg a csoport rangadóján az Okos-Foci Műhely „Kék” csapata ellen rengeteg helyzetet kihagytunk, és végül 1–0-ra kikaptuk. A zárómeccsen a felvidéki Komárom együttesét 4–1-re legyőztünk. Erős középcsoportba kerültünk, ahol a Mészöly Focisuli ellen végig támadtunk, nagy lehetőségek maradtak ki előtt, és ezen a rangadón is 1–0-s vereséget szenvedtünk. A Gloriett SE középdöntős találkozón sem találtunk be, 0–0 lett a végeredmény, így nem jutottunk be a hármas döntőbe.

Harmadikként mentünk tovább a csoportból: két mérkőzésünket is eltoltunk. Sok-sok helyzetünk volt, de az őszinte futballunkat meg-megkontrázták. Jól oldottunk meg játékszituációkat, de a kapu előtt hibáztunk, naggyá tettük az ellenfelek kapusait, és körbelőttük a kaput. Szívvel-lélekkel küzdöttek a srácok, a lehetőségek alapján 3-4 góllal megnyerhettük volna mindegyik meccsünket. Amíg nem rúgjuk meg ezeket a gólokat, addig minden meccs nehéz. Játékban az ellenfelek fölé tudtunk kerekedni. Tetszett a hozzáállásunk is – ez kellett volna, hogy megfelelő eredménnyel párosuljon. Hatványozottabban gyakoroljuk a helyzetkihasználást, hogy sikerélményünk is legyen legközelebb. Magasabb szintű koncentrációval, talán még ennél is fineszesebb játékkal meg lehetett volna szereznünk azokat a gólokat, amelyek ezen a napon hiányoztak

– nyilatkozta Faggyas Milán.

A Futballáb Trophy 2022-es teremtornát az U11-es korosztályban az Okos-Foci Műhely „Kék” csapata nyerte meg.