Zalaegerszegi győzelmet ért az egy találat

A 28. percben született meg a mérkőzés egyetlen találata: ezt pedig az Illés Akadémia szerezte!

Zalaegerszegi TE FC U13 – Illés Akadémia U13 0–1 (0–0, 0–1, 0–0, 0–0)
Illés Aka. U13: Sóvári – Fazekas, Németh K., Varga V. L., Tóth B. – Varga M., Német, Tar – Károlyi. Cserék: Babos, Őri, Szukics, Jáger, Németh D., Török, Kiss M. Vezetőedző: Tóth Zsolt.
Gólszerző: Török (28., 0–1)

Az első negyedben a két csapat alkalmazkodnia kellett a felázott, mély talajú pályához. Az ismerkedés után kiderült: kiegyenlített mérkőzésre van kilátás, ezt pedig az első két etap bizonyította is. Itt is, ott is voltak helyzetek. A Zete kapufáig jutott, mi gólig! A 28. percben Szukics Alex lépett be a játékba, Fazekas Brunohoz tette a labdát, akinek éles, lövésszerű beadásába – ha csak egy kicsit is, de – beleért Török Balázs: ezzel a mozdulattal megzavarva ellenfeleit a labda pedig utat talált a kapuba, 0–1!

Záporoztak a helyzeteink a harmadik felvonásban, de a legnagyobbakat sem tudtunk gólra váltani. Vagy védett a zalai kapus, vagy nem sikerült kaput találnunk. A helyzetek kialakítást illetően fordult a kocka a negyedik negyedben. Nyomást tették ránk a hazaiak, ám a háló előtt Sóvári Dávid több bravúrt is bemutatott. A meccs legvégén nekünk volt ziccerünk, gól ebből nem született, így 1–0-ra győztünk Zalaegerszegen.

Kiegyenlített volt a mai mérkőzés: az első kettő ikszes volt, a harmadik a miénk, a negyedik a hazaiaké. Ám az utóbbi felvonásban ihletett formában védett Sóvári Dávid, védekezésben pedig fegyelmezettek voltunk. Gratulálok mindkét csapatnak, jó mérkőzést tudtunk játszani, az ilyen találkozók segítik minkét csapat fejlődését