Volt miben elfáradniuk U9-eseinknek

Magas színvonalú bajnoki fordulót rendezett az Illés Akadémia.

Vakbélműtét miatt kénytelen volt Dvorschák Gábor vezetőedzőt nélkülözni az Illés Akadémia U9: a mieink így Takács Csaba szekcióvezető irányításával szerepeltek a bajnoki fordulóban. A zöld-fehérek Bloch Bence, Markó Hunor, Poór Zétény, Nagy Levente, Németh Olivér, Mihályfi Milán, Németh Bercel, Hegedűs Zsolt Soma, Major Levente, Szárnyas Marcell, Pungor Dominik, Mersich Máté, Kárász Miron összetételben, azaz bő keretben játszottak hazai pályán. A szabályok nem változtak: 4+1-es felállásban, 40X20 méteres játéktéren, 3X2 méteres kapura játszottak a srácok 4-es méretű labdával. Az idény első fordulójára a Honvéd-MFA, a Pápai ELC és az NS Mura fogadták el meghívásunkat. Körmérkőzéses formában, 2X20 percet játszottak a csapatok, azaz 120 perc került a lábakba, nálunk a keret minden tagja egyenlő terhelést kapott.

Az első mérkőzésen a Pápa ellen végig mezőnyfölényben voltunk, szép gólokat szereztünk a kulturáltan futballozó vendégekkel szemben. Teljesen más volt a játék képe az NS Mura ellen: ők agresszívek, fizikálisan erősek voltak. Ezen a találkozón játszottunk a legjobban, mégis vereséget szenvedtünk, mert a helyzetkihasználásunk nem volt megfelelő. A Honvéd ellen fáradtságot lehetett már látni, több volt a hiba, de egy kifejezetten jó ütközetet nyertünk meg. Hasznos napon vagyunk túl, a gyerekek az egész torna folyamán koncentráltak voltak, próbálták az edzéseken gyakorolt játékelemeket megvalósítani. Különösen a második mérkőzés tempója és intenzitása tetszett: a vereség ellenére a gyerekek maximálisan betartották a kérteket. Nem csak fociztak, hanem agresszivitásban is a topon voltak. A másik két mérkőzésen labdabirtoklási fölényben voltunk, sok helyzetünk volt – javulni ezek kihasználásban kell. Nagy dicséret jár a gyerekeknek, végig fegyelmezettek és koncentráltak voltak. Mielőbbi felépülést és visszatérést kívánunk a vezetőedzőnek, Dvorschák Gábornak

– mondta az Illés Akadémia pre-akadémiai szekcióvezetője, Takács Csaba.