Volt előny is, hátrány is. Döntetlen a vége

U14-es csapatunk 3–3-ra végzett Székesfehérváron.

Fehérvár FC U14 – Illés Akadémia U14 3–3 (3–1)
Illés Aka. U14:
Buzás – Majlinger, Husz, Lajos, Novák B. – Uray, Németh L., Ihász – Bangó, Baranyi, Mihók. Csereként pályára léptek: Németh Á. – Tóth N., Boda, Wiedner, Varga B., Lengyel. Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Uray (1., 0–1), Baranyi (50., 3–2), Mihók (59., 3–3)

Nem bizonyultunk udvarias vendégeknek, ugyanis fél perc alatt vezetést szereztünk a székesfehérvári felkészülési találkozón. Mihók Martin ugratta ki Uray Bencét, aki a ziccert értékesítette is, 0–1. Két perc múlva azonban egy átlövésből egyenlítettek a hazaiak, a 7. percben pedig egy gyorsan elvégzett kisszöglet után már náluk volt az előny. Sőt, nem sokkal később harmadjára is betaláltak a piros-kékek, 3–1 oda.

A szünetet követően aztán a mi időszakunk következett. Az 50. percben egy kavarodás után kipattanó labdánál Baranyi Borisz reagált a leggyorsabban, és az üres kapufa pofozta azt, 3–2. Szűk tíz perc múlva pedig Mihók Martin átlövése talált utat a kapuba. Hiába voltak ezek után is lehetőségeink, nagy helyzeteink, ezek kimaradtak, így 3–3-mal zárult a mérkőzés.

Kimondottan jól kezdtük a mérkőzést, hamar megszereztük a vezetést, magabiztosnak tűntünk – ám váratlan nem csak kiegyenlítettek, hanem át is vették a vezetést a fehérváriak. Ez bizonytalanságot okozott néhány játékos esetében. Ezért vagyok mérges: hibától való félelemmel nem lehet jól teljesíteni! Változtattunk a szünet után, ekkor igazán jó karaktereket láttam! Egyenlítettünk és mentünk előre a győzelemért, de a legnagyobb helyzeteket is kihagytuk. A befejezések hatékonyságában fejlődnünk kell. Nyolc nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, az utolsó 20 percben ebből semmi nem látszódott, jó erőben vagyunk. Azonban az a csapat, amelyik ennyi helyzetet kihagy, emellett pedig könnyű gólokat ajándékoz az ellenfélnek, az nem érdemel győzelmet

– értékelt a találkozót követően Sátori Barnabás.