Változatos meccsen játszott döntetlent az U17-es csapat

Az I. osztályú utánpótlás-bajnokságok elmúlt hétvégi fordulójában az Illés Akadémia két csapata döntetlenre végzett, kettő kikapott. Elmaradt az U16-os csapat meccse.

U14

Diósgyőr–Illés Akadémia-Haladás 1-0 (0-0). – Diósgyőr, 18. forduló, vezette: Nagy S.

Illés Akadémia-Haladás: HEGYI KRISZTIÁN (Luisser Márk) – Auer Ákos, PÁSZTOR MÁTYÁS BENCE, ILLÉS ÁKOS, Baranyai Kevin – Séfer Márk Balázs, Rédei Adrián, WOTH ÁDÁM PÉTER, Czafik Ábel Krisztián – KÁLLAI KEVIN (Horváth Rajmund), Szalay Szabolcs (Sólyom Bence). Edző: Bánfalvi Attila.
Az első félidőben a hazaiak, szünet után a vendégek voltak jobbak.  Ám míg a szombathelyiek kihagyták lehetőségeiket, a diósgyőriek egyszer betaláltak, s ezzel megnyerték a meccset.

A bajnokság állása: 1. MTK 52, 2. Puskás Akadémia 46, 3. FTC 39, …11. Illés Akadémia-Haladás 22 pont.
19. forduló, szombat, 13.00: Illés Akadémia-Haladás–Honvéd-MFA.

U15
Diósgyőr–Illés Akadémia-Haladás 4-0 (1-0). – Diósgyőr, 14. forduló, vezette: Suhaj.
Illés Akadémia-Haladás: Viganó Márió Ádám – Bognár Adrián, Bokor Bence, HUSZTI ANDRÁS, Kónya Imre – Horváth Márk (Edelényi Bálint), Illés Bence, ZUBOR DOMINIK, Burai Erik Csaba – Szekér Ádám (Nagy Kevin Tamás), Nyíri Vince. Edző: Bánfalvi Zsolt.

A fárasztó utazás rányomta bélyegét a szombathelyiek első félidei játékára. Szünet után már jól futballoztak a vendégek, de nem sikerült betalálniuk.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 44, 2. FTC 43, 3. Honvéd-MFA 38, … 5. Illés Akadémia-Haladás 34 pont.

U16
Az Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia mérkőzést a vendégek kérésére elhalasztották.

U17
Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia 2-2 (1-1). – Illés Akadémia, felsőházi rájátszás, 3. forduló, vezette: Deák.
Gól: Winkler András (24), Kovalovszki Máté (84).
Illés Akadémia-Haladás: Somogyi Máté – Imre Szabolcs, Gál Benedek, Labát Krisztofer, Füleki Márk – HOLZMANN PATRIK, Kiss Bence, KOVALOVSZKI MÁTÉ, Kiss Tamás (Dombi Gergő) – Varga Kevin (Tóth Marcell), WINKLER ANDRÁS (Szántó Roland Milán). Edző: Desits Szilárd.
Bár az Illés Akadémia kétszer is előnybe került és további ziccerei is megvoltak a győzelem megszerzéséhez, a játék képe alapján kicsit a felcsúti csapat javára billent a mérleg. Így összességében igazságos eredmény született.

A bajnokság állása: 1. Honvéd-MFA 9, 2. MTK 7, 3. vasas 7, 4. Illés Akadémia-Haladás 4 pont.
4. forduló, szombat, 11.00: Honvéd-MFA–Illés Akadémia-Haladás.

Winkler András (labdával) szerezte az U17-es mérkőzés első gólját. Fotó: Németh Richárd/haladas.hu

U19
Grosics Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 2-2 (2-1). – Szeged, felsőházi rájátszás, 3 . forduló, vezette: Soós.
Gól: Kócsa Tamás (26), Mészáros Dominik (64).
Illés Akadémia-Haladás: MOLNÁR MÁRK – Könczöl Szilárd, Markovics Bence (Kőris Krisztián), Tiba Levente, Deéry Ármin (Mészáros Dominik) – KERESZTES BENCE, KÓCSA TAMÁS, MOLNÁR TAMÁS, Garda Géza – Soós Bence (Gönczö László), Tóth Máté. Edző: Kuttor Attila.
A futballra alkalmatlan pályához a hazaiak alkalmazkodtak hamarabb és kétgólos előnyre tettek szert. Rövidesen azonban a vasiak is megtalálták a játéktérhez megfelelő „fegyvert” és sikerült kiegyenlíteniük.

A bajnokság állása: 1. Győri ETO 9, 2. Kaposvár 6, 3. Illés Akadémia-Haladás 5 pont.
4. forduló, szombat, 15.00: Illés Akadémia-Haladás–Győri ETO.