Unatkozott az U15-ös csapat kapusa

Az utánpótlás bajnokságok 27. fordulójában három siker, egy döntetlen, két vereség az Illés Akadémia csapatainak mérlege. Az U15-ös meccsen a vasiak kapusának sima semmi dolga nem akadt.

U14., I. osztály, Nyugat
Illés Akadémia-Haladás– Tabáni Spartacus 5-0 (3-0). – Illés Akadémia, vezette: Derdák
Gól: Latyák (3., 11-esbõl), Szalai 2 (37., 43.), Hertelendi 2 (36., 70.).
Illés Akadémia: Soós 0 (Viganó 0) – Kiss T. 5, Latyák 5, Labát 6, Szalai 7 – Vargovics 6, Szabó D. 5 (Szabó P. 6), Hertelendi 7, Szilágyi 6 – Winkler 6, Horváth K. 5 (Böcskei 6). Edzõk: Németh Szabolcs, Marton Róbert.
Szerényebb képességû ellenfél ellen helyenként jól játszva, de nagyon sok helyzetet sikerült a három pontot megszereznie az Illés Akadémiának.
A bajnokság állása: 1. Gyõri ETO 64, 2. FTC 59, 3. Illés Akadémia-Haladás 55 pont.

Az U14-es meccsen Latyák Bence büntetõbõl szerezte az elsõ gólt. Fotó: Maitz Kinga/haladas.hu

U15., I. osztály, Nyugat
Illés Akadémia-Haladás– Tabáni Spartacus 2-1 (1-0)
Illés Akadémia, vezette: Szvorda.
Gól: Horváth M. (20.), Schindler (62.).
Illés Akadémia: Tóth K. 0 – Bontó 4, Auer 4 (Sárközi 4), Németh D. 5, Köntés 5 – Bolla 4, Schindler 5, Kiss B., 5  – Tóth M. 4 (Schener 4), Varga K. 4, Horváth M. 4. Edzõk: Bánfalvi Zsolt, Bánfalvi Attila.
A nagyon szerény játéktudású ellenfél ellen lassan, körülményesen, pontatlanul futballoztak a vasiak. A hazaiak játékát nehezítette, hogy szinte az egész meccsen a vendégek valamennyi labdarúgója sajt kapujától 30 méteren belül helyezkedett. Jellemzõ, hogy az Illés Akadémia kapusa a 80 percbõl hatvanat saját térfelének közepén sétálgatott… Nem volt tehát könnyû dolguk a szombathelyieknek, akik ettõl függetlenül lehettek volna pontosabbak, agresszívabbak, akik elöl sok technikai hibát vétettek, támadóik túl statikusak voltak.

A bajnokság állása: 1. FTC 68, 2. Paks 54, 3. Vasas Kubala Akadémia 52, …5. Illés Akadémia-Haladás 50 pont.

U16, I. osztály
Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia 1-5 (0-4). – Illés Akadémia, vezette: Nyerges.
Gól: Szenczi (82.).
Illés Akadémia-Haladás: Molnár M. 0 (Mester) – Derdák 5, Nagy I. 4 (Bolboaca 5), Mészáros D. 4.5, Tóth G. 4.5 – Deéry 4.5 (Gönczö),  Kovács Z. 5.5, Kismárton 5 (Szabó Á. 5.5) – Mády 5.5, Sály 4.5 (Tóvizi 4.5), Szenczi 5.5.. Edzõk: Koller Zoltán, Szenczi Imre.
Gyorsan eldõlt a mérkõzés, a vendégek ugyanis könyörtelenül kihasználták a szombathelyiek védelmi megingásait. Pozitívum ugyanakkor, hogy a hazaiak hozzállását nem érheti kritika, hiszen még 0-4-nél sem adták fel a meccset, és mentek elõre az újabb gólért.

A bajnokság állása: 1. Honvéd-MFA 66, 2. MTK 65, 3. Gyõri ETO 57, …10. Illés Akadémia 34 pont.

U17, I. osztály
Pécs–Illés Akadémia-Haladás 1–2 (0–2). – Pécs, vezette: Szappanyos.
Gól: Petró (10 .p.), Garda (12 .p.).
Illés Akadémia-Haladás: Gyécsek 7  – Horváth K. 6, Markovics 7, Czingráber 7, Könczöl 7 – Lempeg 6, Molnár T. 6, Petró, 7 Garda 6 (Jordán 6) – Soós 6 (Kovács Zs. 6), Kõris 7. Edzõk: Csordás Csaba, Farkas Péter.
Jól kezdték a mérkõzést a szombathelyiek, bõ tíz perc alatt már két góllal vezettek. Ezt követõen is a vendégek futballoztak mezõnyfölényben. Szünet után szépített a pécsi csapat, védekezésre kényszerült az Illés Akadémia. Ám kontrái életveszélyesek voltak, sorra hagyták ki a ziccereket a vasiak. A vendégek megérdemelten, nagyobb arányban is nyerhettek volna, zsinórban immáron harmadszor gyûjtötték be a három pontot.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 68, 2. MTK 48, 3. Debrecen 48, …13. Illés Akadémia 25 pont.

U18, I. osztály
Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia 2–3 (0– 1) Illés Akadémia, vezette: Tóth-Toki Gábor
Gól: Török M. (69, 87.).
Illés Akadémia: Molnár D. 0 – Grabant P. 5, Gabura 5, Milkó 6, Farkas T. 5 – Schindler 5, Orovecz 5, Kádár 5 (Héra 5), Szabó D. 5 (Sipos) – Török M. 6, Szabó B. 5 (Farkas P.).Edzõk: Marton Róbert, Kuttor Attila.
A komplettebb csapattal felálló felcsútiak már három góllal is vezettek, ám a szombathelyiek szépítettek, majd a lefújás elõtt három perccel csak egy találattal vezettek a vendégek. Egyenlíteniük azonban nem sikerült a hazaiaknak és a látottak alapján megérdemelt a vendégek gyõzelme.

A bajnokság állása: 1. Gyõri ETO 52, 2. Honvéd-MFA 52, 3. Puskás Akadémia 50, …Illés Akadémia 35 pont.

U21, I. osztály
Pécs–Illés Akadémia-Haladás 1-1 (1-0). – Pécs, vezette: Pekoli.
Gól: Rácz (55.).
Illés Akadémia: Ikotin 6 – Angyal 6, Zsirai 6, Hirschler 6, Füredi 6 – Jancsó 6, Bedi 6 (Gyõrffy), Halmai 6, Németh Á. 6 – Tóth M. 6, Rácz 7. Edzõ: Kuttor Attila.
Az 5. percben egy oldalszabadrúgás után megszerezte a vezetést a Pécs. Ezt követõen viszont végig a vasiak irányították a játékot, a második félidõ elején sikerült is kiegyenlíteniük. Ezt követõen is mentek elõre a vendégek, és hiába játszottak jól, kihagyták helyzeteiket, így meg kellett elégedniük az egy ponttal.

A bajnokság állása: 1. MTK 47, 2. Videoton 47, 3. Újpest 44,…9. Illés Akadémia 36 pont.