Ezúttal osztrák csapattal mérkőztek meg U19-eseink

A nagymartoni akadémiai csapat érkezett Szombathelyre.

Illés Akadémia U19 – Fußballakademie Burgenland U18 1–2 (1–1)
Illés Aka. U19 (I. félidő): Németh H. – Abért B., Tóth Á., Németh R., Losontin – Bécsy, Csalló, Paizs – Bene, Pljesovszki, Menzselejev. II. félidő: Tama – Kelemen G., Kelemen M., Tóth K., Abért O., Liplin, Szabó B., Erdei, Stampfel, Szakasics, Kopácsi B. Vezetőedző: Szűcs János.
Gólszerző: Bene (29., 1–1)

Az osztrák csapat tagjai közül jópáran már megismerhették az Illés Akadémia centerpályáját a héten, hiszen közülük többen is részt vettek a héten megtartott Savaria Nemzetközi Ifjúsági Tornán. Szeles, de napsütéses időben kezdődött meg a mérkőzés. Mindkét csapat a támadásokra helyezte a hangsúlyt, kiegyenlített volt a csata. Az első félidő felénél jártunk, amikor egy jobb oldali beadást követően nem tudtunk felszabadítani, a kavarodásban pedig az osztrákok találták meg gyorsabban a labdát és 7 méterről a bal sarokba lőttek, 0–1. Öt perc múlva büntetőhöz jutott a vendégcsapat, ám Németh Hunor lábbal hárította a 11-est! A 29. percben Pljesovszki Gergő szögletét kifejelték a pirosmezesek, Bene Dániel pedig kapásból, 19 méterről pattogós lövést eresztett meg, ami a lábak között a jobb sarokba kötött ki, 1–1. Lendületet adott számunkra a gól, újabb lövésekkel és akciókkal kísérletezgettünk, ám a szünetig nem változott az állás.

A második félidőre sort cserélt Szűcs János, míg a mattersburgiak legelőször bő egy óra után változtattak. A játék képe ismét egyenlő erők párharcát mutatta. Egy pontrúgás aztán újfent gólt eredményezett, ezúttal az osztrákok találtak be: egy szögletet követően a lejátszott akció végén a 16 méteres lövés a jobb alsóba került, 1–2. Mindkét csapat távoli lövésekkel próbálkozott a hátralévő időben, ám több gól már nem született, így az őrvidéki csapat 2–1-re győzött.

Ketté bontanám a mérkőzést, hiszen különböző csapatot küldtem fel az első, illetve a második félidőre. Az első 45 perc jobban nézett ki, ennek az az oka, hogy azok a játékosok szerepeltek, akik együtt is edzenek. A szünetet követően több korosztályból állt össze a pályára lépők csapata. Kiemelném végig a motivációs részt: mindent próbáltak a stáb szerint kértek alapján megvalósítani. Egy nagyon agresszív ellenféllel találkoztunk: tipikus osztrák focit játszottak, keresték a párharcokat. Semmi meglepetés nem volt ebben, erre készültünk. Előre léptünk a múlt héthez képest a labdabirtoklásban, a támadásépítésben, a helyzetek kialakításában, a tudatos és kombinatív játékban. Mind a védekező, mind a támadó pontrúgások rendben voltak: utóbbiból még több gólt szerezhettünk volna. Két hét után mondhatom, hogy hasznos edzőmeccsen vagyunk túl; kezdik a srácok átvenni azt, amit szeretnénk visszakapni tőlük. Ilyen szempontból elégedett vagyok, hiszen az eredménynek nem most kell topon lennie