U18-as bravúrpont a Budapest Honvéd otthonából

Az utánpótlás-bajnokságok 22. fordulójában az U18-as együttes 3-3-s döntetlent játszott a listavezetõ Budapest Honvéd-MFA vendégeként.

U14, I. osztály, Nyugat
Szekszárd–Illés Akadémia-Haladás 0-7 (0-6). – Szekszárd, vezette:
Mészáros.
Gól: Horváth K. (4), Burai, Kiss T.
Illés Akadémia-Haladás: Viganó 0 (Soós 0) – Kiss T. 6, Latyák 6, Lábát 6, Szalai 6 (Marton 5) – Nyári 6 (Horváth M. 5), Hertelendi 6, Szilágyi 6 (Doktorits 5) – Szabó D. 6 (Böcskei 5), Horváth K. 8, Burai 7. Edzõk: Németh Szabolcs, Marton Róbert.
Magabiztos játékkal megérdemelten nyert az Illés Akadémia. Pozitívum, hogy az edzéseken gyakorolt támadóelemeket sikerült a meccsen is megvalósítaniuk a vasiaknak, akiknél a második félidõben négy, 2001-es születésû futballista is lehetõséget kapott.
A bajnokság állása: 1. Gyõri ETO 55, 2. FTC 53, 3. Vasas Kubala Akadémia 53, 4. Illés Akadémia 48 pont.

U15., I. osztály, Nyugat
Szekszárd–Illés Akadémia-Haladás 4-4 (1-1). – Szekszárd, vezette
: Szabó P.
Gól: Horváth M. (2), Varga K., Schindler (11-esbõl).
Illés Akadémia-Haladás: Schener 4 – Bontó 3, Németh D. 3, Bolla 3, Auer 3 (Tóth Marcell) – Schindler 4 (Sárközi), Kiss B. 4, Schafer 5  – Tóth Márton 3 (Horváth M. 6), Varga K. 4, Szalka 6. Edzõk: Bánfalvi Attila, Bánfalvi Zsolt.
A vendégek nem tudtak mit kezdeni a saját tizenhatosuk elé betömörülõ szekszárdiakkal, akik gyakran arra rúgták a labdát, amerre álltak. A szombathelyiek pontatlanul, gyengén, rossz ritmusban, rossz felfogásban futballoztak, azt gondolták, elég kimenniük a pályára a sereghajtó ellen. A vasiak kétszer is kiegyenlítettek, majd fordítottak, ám az utolsó percekben mégis elveszítettek két pontot.
A bajnokság állása: 1. FTC 52, 2. Vasas Kubala Akadémia 47, 3. Paks 47….5. Illés Akadémia-Haladás 41 pont.

U16, I. osztály
Budapest Honvéd-Magyar Futball Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 4-0 (2-0). – Budapest, Bozsik-stadion, vezette
:Soós.
Illés Akadémia-Haladás: Molnár M. 6.5 (Mester) – Szabó Á. 5 (Sipos 5), Nagy I. 5 (Bolboaca 5), Mészáros 6, Tóth G. 5 – Molnár T. 6, Deéry 5, Kovács Z. 5 (Kiss K.) – Mády 4.5 (Szenczi 5) Tóvizi 5, Gönczö 5. Edzõk: Koller Zoltán, Szenczi Imre.
Az éllovas Honvéd óriási fizikai fölénye különösen a párharcokban mutatkozott meg, emellett szembetûnõ volt a két csapat közötti gyorsaságbeli különbség is. A hazai gyõzelem ilyen arányban is megérdemelt, annak ellenére, hogy a gólokat hatalmas egyéni hibák elõzték meg, illetve sérülések is nehezítették a vasiak helyzetét.
A bajnokság állása: 1. Honvéd-MFA 53, 2. MTK 53, 3. Gyõri ETO 51….7. Illés Akadémia 31 pont.

U17, I. osztály
Illés Akadémia-Haladás–Gyõri ETO 1-5 (0-4). – Illés Akadémia, vezette: Halász.
Gól
: Sinanovic.
Illés Akadémia-Haladás: Gyécsek 4 – Kretz 4 (Garda), Markovics 4 (Horváth K. 5), Czingráber 5, Könczöl 5 – Lempeg 5, Kõris 4 (Kádár 5), Szõke 5 – Jordán 5, Sinanovic 4, Petró 4. Edzõk: Csordás Csaba.
Nagyon rosszul kezdte a mérkõzést a szombathelyi csapat, három ügyeletes baki után a 27. percben már 3-0-ra vezettek a gyõriek. A szünetben megpróbálták rendezni soraikat a hazaiak, a második félidõ meggyõzõ játéka azonban kevés volt arra, hogy igazán kozmetikázzanak az eredményen.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 58, 2. Honvéd 44, 3. MTK 38…13. Illés Akadémia 14 pont.

U18, I. osztály
Budapest Honvéd-MFA–Illés Akadémia-Haladás 3-3 (2-1). – Budapest, Bozsik-stadion, vezette
: Borbás B.
Gól: Ignáth (öngól), Tihanyi, Bedi.
Illés Akadémia-Haladás: Molnár D. 0– Farkas T. 5, Gabura 5, Hirschler 5, Milkó 6 (Fodor) – Mátyás 5.5 (Jancsó 5.5), Bedi 6.5, Tihanyi 6.5 – Grabant P. 5.5 (Orovecz), Török M. 5, Grabant B. 5.5. Edzõ: Márkus Gábor.
Két egyéni hibából két kontra után a 18. percben már 2-0-ra vezetett a Honvéd. A vendégek irányították a játékot, nagyjából 60-40 százalék volt a labdabirtoklás a javukra. Szünet elõtt egy öngóllal szépítettek is a vasiak. Fordulást követõen Tihanyi 20 méteres lövésével egyenlítettek a vendégek. A szombathelyiek domináltak, ám egy figyelmetlensége után ismét a fõvárosiaknál volt az elõny. A 89. percben aztán Bedi találatával beállította a 3-3-s végeredményt. Az Illés Akadémia gyõzelmet érdemelt volna, ám Fortuna nem állt mellé.
A bajnokság állása: 1. Honvéd-MFA 47, 2. Gyõri ETO 43, 3. Pécs 41…10. Illés Akadémia 32 pont.

U21, I. osztály
Illés Akadémia-Haladás–Gyõri ETO 1-1 (1-0). – Király Sportlétesítmény, vezette
: Lakics.
Gól: Angyal.
Illés Akadémia-Haladás: Gyurján M. 6 – Angyal 7 Hirschler 6, Havasi 6, Milkó 6 (Koronczai) – Jancsó 6, Gyõrffy 6, Halmai 5 – Németh Á. 5 (Grabant B.), Medgyes 7 (Hoós), Rácz 6. Edzõk: Kuttor Attila, Tóth László.
Két, a futballt játszó csapat nagyon jó  mérkõzés vívott. Az elsõ félidõ végén a hazaiak szerezték meg a vezetést, akik a szünet után ziccereket hibáztak. Ahogy az lenni szokott, tíz perccel a lefújás elõtt büntetett az ellenfél. A jobb lábas balhátvéd élete góljával ugyanis kiegyenlített. A vasiak kezében volt tehát a meccs, ám nem használták ki helyzeteiket.
A bajnokság állása: 1. MTK 38, 2. Videoton 37, 3. Gyõri ETO 32….11. Illés Akadémia 29 pont.