Minden úgy folytatódott, ahogy a múlt héten abbamaradt

A forduló előtt egy pont volt a különbség a két együttes között.

Illés Akadémia U17 – Fehérvár FC U17 4–0 (2–0)
Illés Aka. U17: Őri K.– Markó, Tasnádi, Nyári, Papp M. – Tóth E. (Söptei, 61.), Bolla Á. (Szücs, 74.), Szele (Kelemen M., 69.) – Sági, Krone (Klement, 61.), Sipos-Kiss. Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerzők: Sipos-Kiss D. (18., 11-esből, 1–0; 24., 2–0), Krone (50., 3–0), Szele (57., 4–0)

A múlt héten egészen elképesztő első félidőt produkálva taszította le az élről a Honvéd-MFA csapatát Kovács László korosztálya: U17-eseink 3–0-ra győztek és nem is lehetett más a céljuk, mint folytatni ezt a megkezdett szériát. Az első helyzet a vendégek előtt adódott, egy szöglet utáni fejes szállt kevéssel fölé. A 10. percben Szele Máté szerzett labdát 20 méterre a kaputól, azonban az utolsó pillanatban menteni tudtak a piros-kék védők. A 14. percben Sági Marcell 33 méteres kísérletét a kapus a kapufa segítségével hárította. Nem sokkal később Nyári Olivért rúgták meg a 16-oson belül, büntető! A labda mögé Sipos-Kiss Dániel állt és magabiztosan lőtt a hálóba, 1–0. A félidő felén voltunk túl, amikor Tóth Erik és Markó Martin közösen szereztek labdát az ellenfél térfelén, utóbbi betört vele a büntetőterületen belülre, levitte azt az alapvonalig, visszagurítását pedig Sipos-Kiss Dani a rövidbe vágta, 2–0. Krone Niklas volt ezek után a főszereplő, ám Szele Máté beadása után fölé fejelt, míg egy Papp Máté–Sipos-Kiss Dániel-összjáték után kapott labdát ugyancsak ő tette kapura, amit pedig védett a kapus.

A szünet után azonban Niklas gólja is megszületett! Őri Krisztofer kirúgását Papp Máté csúsztatta meg a bal szélen, Sipos-Kiss Dani indította Krone Niklast, aki éles szögből kilőtte a hosszú sarkot, 3–0! Nem sokkal később már 4–0 volt az eredmény! Krone Niklas ugratta ki Markó Martint, aki két védőn is áthámozta magát, középreadását a kapus éppen Szele Máté elé tolta, aki köszönte szépen és az üresen maradt kapuba helyezett, 4–0! Lehetett volna még nagyobb is a különbség: Sági Marcell beadását Klement Dávid fejelte kapura, ám óriási bravúrt bemutatva védett a Fehérvár kapusa, míg a 75. percben Kelemen Mirkó átadásából Sági Marcell iramodott meg, ám ennél a ziccernél is megálljt mondott a vendégek hálóőre. Több gól nem született, így 4–0-s sikert aratott az Illés Akadémia U17.

Jól kezdtük a mérkőzést, ott, ahol az előző alkalommal abbahagytuk. Sok helyzetünk volt, ezek közül többet gólra is váltottunk. A védekezésünkben azonban voltak hibák, lazák voltunk egyes esetekben. Úgy érzem, ilyen gólkülönbséggel is megérdemelten győztünk