Zöld-fehér rangadónak adott helyt az Illés Akadémia.

Illés Akadémia U16 – Ferencváros U16 2–2 (1–2)
Illés Aka. U16: Rapali – Mórocz, Víg-Tamás, Hányi D., Ládonyi – Hideg (Mihály, 65.), Sánta – Németh L. (Kiss-Szécsényi, 65.), Gombás, Csonka – Orbán (Bosnyák Botond, 46.). Vezetőedző: Németh Richárd.
Gólszerzők: Gombás (17., 1–1), Bosnyák Botond (57., 2–2)

Nem hagytak időt ismerkedésre a felek. Az 1. percben Németh Levente rövidre tartó lövésénél védett nagyot az FTC kapusa. Nem sokkal később a vendégek kerültek előnybe: egy 16-oson belüli szituációnál röviden szabadítottunk fel, ezt pedig kihasználták a fővárosiak, 0–1. Bő negyedóra elteltével egyenlítettünk: Ládonyi Bálint emelt át a hosszú oldalra, ahol Gombás Levente levette a labdát és kilőtte a hosszú sarkot, 1–1. A 25. percben a védekezőzónánkban szereztünk labdát: Csonka Alex és Gombás Levente vitték a kapura a labdát, ám az utolsó pillanatba menteni tudtak a bekkek. A 38. percben egy szöglet utáni erősen lesgyanús helyzetből ismét betaláltak a IX. kerületiek, így visszavették a vezetést. Sőt, az első játékrész hajrájában akár nagyobb is lehetett volna a különbség, ám az átlövésnél a jobb oldali kapufa velünk volt…

A 48. perben Gombás Levente nyitotta meg a lövések sorát, ezt védte a kapus. Az 57. percben egyenlítettünk! Mórocz Hunor passzát Gombás vette át, lefordult a bekkjéről, átadását Bosnyák Botond kapta, aki beültette a hintába a vendégek védőjét. Sánta Richárddal játszottak össze, a visszakapott labdával újból becsapta a bekket és ballal a hosszú sarokba tekert, 2–2! A félidő felénél megint átlövéssel próbálkoztak a ferencvárosiak, ám ezen az oldalon is velünk volt a kapufa, a lepattanót pedig eltakarítottuk. A 71. percben aztán megtapasztaltuk mi is, milyen bosszantó a kapufa: Ládonyi Bálint kísérlete a jobb oldali kapufa és a léc találkozásáról vágódott kifelé. Változatos, jó iramú mérkőzést játszott a két csapat: a játék képének megfelelt a döntetlen.

Nagyon jól kezdtünk, aztán azonban nem igazán találtuk a játék ritmusát. Voltak jó dolgaink, de a befejezések hiányoztak, nem volt folyamatos a játékunk, ráadásul 2 gólt is ajándékoztunk a vendégeknek. A szünet után jobban néztünk ki, többek teljesítménye feljavult, megdolgoztunk az ikszért. Helyzet itt és ott is volt még 2–2 után is. Remek ellenféllel játszottunk döntetlent. Ez pedig azért is értékes, mert sok-sok hiányzónk volt