U14-tõl U21-ig: az Illés Akadémia hétvégi bajnoki mérkõzései (Képgalériával)

A jövõben az U14-es, U15-ös, U17-es, U16-os, U18-as és az U21-es csapat bajnoki meccseirõl részletes tudósítással, osztályzatokkal jelentkezünk.

Az osztályzatok 1-10-ig terjednek, és a csapatok trénei döntik el, ki hányast érdemel. Egy labdarúgónak minimum 60 percet szükséges a pályán tölteni ahhoz, hogy értékelhessék.

A 17. FORDULÓ EREDMÉNYEI

U14, I. osztály, Nyugat
Gyirmót–Illés Akadémia 0-4 (0-0). – Gyirmót, vezette
: Zám.
Gól: Horváth K. (59., 77.), Winkler (73., 79.).
Illés Akadémia: Viganó 0 (Soós) – Szabó D. 6 (Böcskei), Vargovics 6, Latyák 6, Szalai 6 (Labát 5) – Nyári 6, Szilágyi 6, Hertelendi 6 – Winkler 8, Horváth K. 7, Marton 6. Edzõk: Németh Szabolcs, Marton Róbert.
Már az elsõ perctõl kezdve a szombathelyi csapat irányította a játékot, az eltervezett rövidpasszos, kombinációs játékuk megoldhatatlan feladat elé állította a gyirmóti gárdát. Szünet után az elsõ akadémiás gól megtörte az addig lelkesen küzdõ hazaiak ellenállását, innentõl kezdve csak a gólkülönbség volt kérdéses.

U15, I. osztály, Nyugat
Gyirmót–Illés Akadémia 0-7 (0-4). – Gyirmót, vezette
: Görög.
Gól: Szalka (22., 30), Schafer (36.), Tóth M. (39.), Horváth M. (43.), Bontó (59.), Szakály (74.).
Illés Akadémia: Schener 0 (Tóth K. 6) – Bontó 6, Németh D. 6, Bolla 6, Tóth Marcell 6 – Szakály 6 – Schafer 6, Tóth Márton 6 (Kiss B. 6), Horváth M. 6 (Köntés 6), Varga K. 6 (Sárközi 6) – Szalka 6 (Lénárt 6). Edzõk: Bánfalvi Zsolt, Bánfalvi Attila.

Végig nagy fölényben futballozott az Illés Akadémia, amely nem is adott ki magából mindent. Körülbelül 80-20 százalék volt a labdabirtoklási arány a vendégek javára, akik a hét gól mellett három-négy ziccert is elhibáztak a szimpatikusan futballozó gyirmótiak ellen.

U16, I. osztály
Paks–Illés Akadémia 1-1 (0-1). – Paks, vezette
: Joó.
Gól: Kovács Z. (12.)
Illés Akadémia: Molnár 0 – Nagy I. 5.5, Kretz 6 (Mády 5), Mészáros 5, Szabó Á. 5. – Sipos 5 (Kismártoni), Kovács Z. 5.5, Molnár T. 5 – Kiss K. 5.5 (Bolboaca), Sály 5, Szenczi 5. Edzõk: Koller Zoltán, Szenczi Imre.
Az elsõ félidõben az Illés Akadémia birtokolta többet a labdát, helyenként jól is futballozott, és megérdemelten jutott vezetéshez. A második játékrész kicsit csapkodó játékot hozott. mindkét oldalon adódtak lehetõségek, a paksiak a félidõ derekán kiegyenlítettek. Reális eredmény született, noha a vasiak 1-0-s vezetésük után ziccert hibáztak.

U17, I. osztály
Illés Akadémia–Paks 3-3 (1-2). – Illés Akadémia, vezette
: Kocsondi.
Gól: Garda (18.), Jordán (49.), Kovács Zs. (52.)
Illés Akadémia: Koltai 4 – Könczöl 6, Lempeg 5, Czingráber 4, Mészáros 3 (Horváth K. 6) – Kretz 4, Kõris 4 (Héra 4), Szõke 6 (Markovics) – Garda 5, Kovács 5, Jordán 4 (Kádár). Edzõk: Csordás Csaba, Szekeres Zoltán.
Az elsõ félidõ meglehetõsen langyosra sikerült. A hazaiak rúgtak egy gyönyörû gólt, ám a vendégek a szünetig fordítottak. A másodikban jól kezdtek az akadémiások, 3-2-re átvették a vezetést, de ezt követõen három-négy ziccert is elhibáztak. Az utolsó tíz percre szétesett a vasiak játéka, a paksiak öt perccel a lefújás elõtt egyenlítettek.

U18, I. osztály
Paks–Illés Akadémia 0-3 (0-1). – Paks, vezette
: Horváth Gy.
Gól: Sarang 2 (15., 66), Török (82.)
Illés Akadémia: Molnár D. 6 – Farkas T. 7, Markovics 5, Horváth K. 6, Fodor 5 – Mátyás 6, Schindler 5 (Szabó B.), Sarang 8 – Tihanyi 6, Török 7, Szabó D. 5 (Gorácz). Edzõk: Farkas Péter, Márkus Gábor.
Az elsõ félidõben elsõsorban a paksi pontrúgások jelentettek veszélyt a szombathelyiek kapujára. A másodikban már a vasi csapat uralta a meccset, az utolsó félórában pedig egyértelmûen ellenfele fölé kerekedett. Kemény, hajtós meccsen reális eredmény született.

Az U21-es meccsen a gólszerzõ Rácz Barnabást (fehérben) nehezen tartották a paksiak. Még több képért klikkeljen a fotóra! Fotó: Maitz Kinga/vaol.hu

U21, I. osztály
Illés Akadémia–Paks 1-1 (0-0). – Illés Akadémia, vezette
: Lapath.
Gól: Rácz (72.)
Illés Akadémia: Gyurján M. 7 – Angyal 6, Zsirai 6, Füredi 5, Bedi 5 – Jancsó 5.5, Halmai 5.5, Tóth M. 5.5 – Bölcsföldi 6, Rácz 6, Hoós 5 (Tihanyi). Edzõk: Kuttor Attila, Tóth László.
A meccs elején a hazaiak két hibájából két nagy helyzetet puskáztak el a paksiak. Ezt követõen fokozatosan átvette az irányítást az Illés Akadémia, jó egy órán keresztül a hazai együttes dominált. A 72. percben megszerezték a vezetést a vasiak, ám a következõ támadásból egyenlítettek a paksiak. A hajrában mindkét csapat megszerezhette volna a gyõztes gólt, amihez a hazaiak álltak közelebb. Küzdelmes meccsen reális eredmény született, bár az akadémia közelebb állt a gyõzelemhez.