U14-es és U21-es akadémista siker

Az utánpótlás labdarúgó-bajnokságok 29. fordulójában az Illés Akadémia együttesei közül az U14-es és az U21-es együttes gyõzött.

U14., I. osztály, Nyugat
Illés Akadémia-Haladás– Paks 1-0 (1-0). – Illés Akadémia, vezette:
Bognár.
Gól: Kiss T. (14 .p.).
Illés Akadémia-Haladás: Viganó 0 – Kiss T. 5, Latyák 5, Böcskei 6, Szalai 4 (Horváth M.) – Burai 4 (Kónya), Szabó D. 5, Hertelendi 5, Szilágyi 5 – Marton 6, Horváth K. 5 (Illés). Edzõk: Németh Szabolcs, Marton Róbert.
A 14. percben vezetést szerzett az Illés Akadémia, amely aztán még további helyzeteket is elhibázott. Szünet után is lelkesen védte kapuját a szerény képességû paksi együttes, a vasiak pedig futószalagon dolgozták és hagyták ki a jobbnál-jobb lehetõségeket. A hazaiak teljesen megérdemelten nyertek a kapura veszélytelen, és láthatóan a nagy vereséget elkerülni kívánó, lelkes paksiak ellen.
A bajnokság állása: 1. Gyõri ETO 71, 2. FTC 68, 3. Illés Akadémia 62 pont.

U15., I. osztály, Nyugat
Illés Akadémia-Haladás– Paks 1-1 (0-0). – Illés Akadémia, vezette
: Szabó II. Z.
Gól: Varga K. (60 .p.).
Illés Akadémia: Schener 6 – Labát 6, Németh D. 6, Bolla 6, Köntés 5 – Schindler 5, Kiss B. 6, Varga K. 6, Winkler 5 – Sárközi 5 (Lénárt), Horváth M. 5. Edzõk: Bánfalvi Zsolt, Bánfalvi Attila.
A mérkõzésen ritkán forogtak veszélyben a kapuk, fõleg mezõnyjáték folyt a pályán. A második félidõ elején egy elõrevágott labda után megszerezték a vezetést a paksiak, három perc múlva egy szögletet követõen egyenlítettek a vasiak. A sok hiányzót figyelembe véve – féltucat játékosukra sem számíthattak a szombathelyiek – jó eredmény a döntetlen.
A bajnokság állása: 1. FTC 75, 2. Vasas Kubala Akadémia 61, 3. Gyõri ETO 60, …5. Illés Akadémia 54 pont.

U16., I. osztály
Illés Akadémia-Haladás–Pécs 0-1 (0-1). – Illés Akadémia, vezette
: Szente.
Illés Akadémia-Haladás: Molnár M.0 – Derdák 5.5, Kretz 5 (Bolboaca 5), Mészáros D. 5, Tóth G. 5 – Deéry 5 (Szõke 5.5), Kovács Z. 5.5, Mády 5.5 – Kismárton 5.5 (Gönczö), Szenczi 5.5 (Szabó Á.), Sály 5 (Tóvizi). Edzõk: Koller Zoltán, Szenczi Imre.
Az elsõ félidõben botrányos volt a hazai játékosok hozzállása, így a játékrész közepén megérdemelten szerzett vezetést a Pécs. Szünet után az elsõ 20 percben több helyzetet is elhibázott az Illés Akadémia. A hazaiak egy pontot megérdemeltek volna, ám az elsõ 45 perc hozzállása rányomta bélyegét teljesítményükre.
A 26. fordulóból elmaradt mérkõzésen.
Mezõkövesd–Illés Akadémia-Haladás 1-3 (0-2). – Mezõkövesd, vezette
: Szigetvári.
Teljesen megérdemelten nyert az Illés Akadémia. Gól: Kovács Z. (21., 25.), Tóvizi (88.). Jók: Derdák, Deéry, Kovács Z., Szenczi, Kismárton.
A bajnokság állása: 1. MTK 71, 2. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 67, 3. Gyõri ETO 62,…10. Illés Akadémia 37 pont.

U17, I. osztály
Bozsik Akadémia–Illés Akadémia 3-1 (1-1). – Nyíregyháza, vezette
: Tóth Sz.
Gól: Soós (13.). Kiállítva: Jordán (24.).
Illés Akadémia-Haladás: Gyécsek 4 (Koltai 5) – Markovics 4, Lempeg 4 (Héra 5), Könczöl 4, Horváth K. 4 – Petró 5, Garda 5 (Tóth M.), Soós 4 (Orovecz 5), Kõris 5 – Jordán 4-2=2, Kovács Zs. 4 (Szabó B. 4). Edzõk: Csordás Csaba, Farkas Péter.
Annak ellenére, hogy hamar megszerezte a vezetést az Illés Akadémia, a nagy melegben tompán futballozott. Jordán jogos kiállítása után pedig a hazaiak már sokkal jobban pörögtek, a vasiak csak futottak az eredmény után.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 75, 2. MTK 54, 3. Debrecen 51, …13. Illés Akadémia 25 pont.

U18, I. osztály
Illés Akadémia-Haladás– Pécs 1-2 (1-0). – Illés Akadémia, vezette:
Földszin.
Gól: Grabant B. (43.).
Illés Akadémia-Haladás: Koltai 0 – Farkas T. 5, Gabura 5, Czingráber 6, Fodor 5 – Fenyvesi 5 (Gorácz), Schindler 4 (Tóth M.), Orovecz 5 (Kádár 5), Szabó D. 4 – Török M. 5, Grabant B. 5. Edzõk: Marton Róbert, Kuttor Attila.
Az elsõ félidõben kiegyenlített játék folyt a pályán, a 43. percben egy szép Török-Grabant akció után megszerezték a vezetést a szombathelyiek. Szünet után az összeszokottabb pécsiek megfordították a mérkõzés állását az egyébként döntetlenszínezetû találkozón.
A bajnokság állása: 1. Gyõri ETO 61, 2. Puskás Akadémia 59, 3. Debrecen 52, …12. Illés Akadémia 35 pont.

Halmai Ramon szerezte az U21-es csapat harmadik gólját. Fotó: Maitz Kinga/vaol.hu

U21, I. osztály
Bozsik Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 3-4 (2-1). – Nyíregyháza, vezette
: Tatár.
Gól: Vlasics (8.), Halmai (56.), Bedi (78.), Németh Á. (91.).

Illés Akadémia-Haladás: Gyurján M. 6 – Angyal 6, Zsirai 7 Havasi 6, Füredi 7 – Milkó 6,  Bedi 7, Halmai 7 – Németh Á. 7., Tihanyi 7 (Török M.), Vlasics 6. Edzõ: Kuttor Attila.

Fordulatos mérkõzést játszott a két csapat. A vendégek szereztek vezetést, és irányították a játékot. A Nyíregyháza a szombathelyi csapat hibáiból éledt fel, és megfordította a találkozó állását. A második félidõben kijött a tudásbeli különbség, és már 4-2-re is vezetett a Haladás II., az utolsó percben szépített a hazai csapat. Megérdemelten nyert az Illés Akadémia.
A bajnokság állása: 1. Videoton 53, 2. MTK 51, 3. Újpest 48, 4. Illés Akadémia 42 pont.