U14-es bravúr Gyõrött, öt U21-es gól a Felcsútnak (Képgalériával)

Az utánpótlás-bajnokságok 20. fordulójában három gyõzelem, két döntetlen, egy vereség az Illés Akadémia-Haladás csapatainak mérlege. Az U21-esek kiütötték a Puskás Akadémiát, az U14-esek a listavezetõ Gyõr otthonában nyertek.

U14., I. osztály, Nyugat
Gyõri ETO–Illés Akadémia-Haladás 1-3 (1-1). – Gyõr, vezette
: Becze.
Gól: Winkler (25 .p.), Kiss T. (61 .p.), Böcskei (82 .p.),
Illés Akadémia: Soós 0 – Kiss T. 7, Latyák 7, Keresztes 7, Szalai 6 (Marton) – Nyári 7, Hertelendi 7, Szilágyi 6, Szabó D. 7 – Winkler 7, Horváth K. 6 (Böcskei). Edzõk: Németh Szabolcs, Marton Róbert.
Kiegyenlített játékkal indult a mérkõzés, egy rossz kapuskirúgást követõen a hazaiak szereztek vezetést. Egy szép támadást követõen azonban egyenlítettek a szombathelyiek. Szünet után jobban, tetszetõsebben futballoztak az akadémisták, és egy lepattanó labdából megszerezték a vezetést. Ezt követõen további helyzeteket alakítottak ki a vasiak, és az utolsó percben egy távoli Böcskei-bomba végleg eldöntötte a meccset. A játék képe alapján a vasiak megérdemelten nyertek a korábban mindössze egy vereséget számláló listavezetõ otthonában.
A bajnokság állása: 1. Gyõri ETO 51., 2. FTC 47, 3. Vasas Kubala Akadémia 45, 4. Illés Akadémia-Haladás 43 pont.

U15., I. osztály, Nyugat
Gyõri ETO–Illés Akadémia-Haladás 1-1 (1-1). – Gyõr, vezette
: Birkás.
Gól: Tóth M. (21.)
Illés Akadémia: Schener 6 – Bontó 5 (Tóth Márton), Németh D. 6, BOLLA7, Tóth Márton 6 – Szakály 5 (Schindler), SCHAFER 7, Kiss B. 6 – Horváth M. 5 (Auer), Varga K. 5, Szalka 7. Edzõk: Bánfalvi Zsolt, Bánfalvi Attila.
Rosszul kezdte a mérkõzést az Illés Akadémia, az elsõ negyedóra a Gyõré volt. Ezt követõen kicsit átszervezték csapatukat a szombathelyiek, kiegyenlített lett a játék, és a vezetést is megszerezték a vasiak. Ám még az elsõ félidõben, egy hibából kiegyenlített az ETO. A második félidõben jobban futballoztak a szombathelyiek, akik letámadták ellenfelüket. Végig nagy iramú mérkõzésen az akadémisták öt-hat ziccert is elhibáztak, közelebb álltak a gyõzelemhez.
A bajnokság állása: 1. FTC 49, 2. Vasas Kubala Akadémia 44, 3. Paks 44…. 5. Illés Akadémia-Haladás 40 pont.

U16, I. osztály
Videoton–Illés Akadémia-Haladás 0-4 (0-0). – Székesfehérvár, vezette:
Lovas.
Gól: Kovács Z. 2 (56., 89.), Kismárton (47.), Tóvizi (69.).
Illés Akadémia: Molnár M. 0 – Derdák 5, Nagy I. 5, Mészáros D. 5, Tóth G. 5 (Deéry) – Molnár T. 5 (Kiss K. 5), Gönczö 6, Kovács Z. 6 – Kismárton 6 (Szenczi, 5), Sály 5 (Tóvizi 6), Mády 5 (Szabó Á. 5). Edzõk: Koller Zoltán, Szenczi Imre.
Az elsõ félidõben mezõnyben jobban futballoztak az akadémisták, a  helyzeteik is  megvoltak, de komoly ziccert nem sikerült kialakítaniuk. Szünet után nagyon jól kezdtek a vasiak, megszerezték a vezetés, majd a fehérváriak büntetõt hibáztak. Ezután szétesett a Videoton játéka, az Illés Akadémia jobb koncentrációval még nagyobb arányú gyõzelmet is arathatott volna. A vasiak átlagos teljesítménnyel hozták a kötelezõ gyõzelmet.
A bajnokság állása: 1. Honvéd Magyar Futball Akadémia 47, 2. Gyõri ETO 45, 3. MTK 44….6. Illés Akadémia-Haladás 31 pont.

U17., I. osztály
Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia Felcsút 0-2 (0-0). – Illés Akadémia, vezette
: Pákh.
Illés Akadémia: Gyécsek 6 – Könczöl 6, Horváth K. 6, Czingráber 6, Markovics 6 – Kõris 5, Kretz 6, Szõke 6 (Sinanovic) – Petró 5, Kovács Zs. 6, Jordán 6. Edzõk: Csordás Csaba, Szekeres Zoltán.
Küzdelmes, hajtós, sok mezõnyjátékot hozó mérkõzésen egy vitatható tizenegyes döntötte el a három pont sorsát. A szombathelyiek gyõzelmet érdemeltek volna.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 52, 2. Honvéd Magyar Futball Akadémia 38, 3. MTK 35…13. Illés Akadémia-Haladás 13 pont.

U18., I.osztály
Videoton–Illés Akadémia-Haladás 0-0. – Székesfehérvár, vezette:
Faragó.
Illés Akadémia: Molnár D. 6  – Grabant P. 5 (Baksics), Gabura 5 (Szabó D.), Hirschler 7, Farkas T. 6 – Fenyvesi 5 (Török), Bedi 6, Tóth M. 7 – Grabant B. 5, Tihanyi 5, Rácz 5. Edzõ: Farkas Péter.
Az elsõ félidõ kiegyenlített játékot hozott, három nagy ziccert is elhibáztak a szombathelyiek. Szünet után nagy nyomás alatt tartották ellenfelüket a vasiak, ám az elsõ játékrészhez hasonlóan ismét elpuskázták helyzeteiket.
A bajnokság állása: 1. Honvéd Magyar Futball Akadémia 43, 2. Gyõri ETO 37, 3. Puskás Akadémia 35….7. Illés Akadémia-Haladás 31 pont.

Jancsó András (labdával) jól futballozott az U21-es meccsen. Fotó: Unger Tamás/vaol.hu

U21, I. osztály
Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia Felcsút 5-0 (1-0). – Illés Akadémia, vezette:
Görgics.
Gól: Medgyes 2 (11., 51.), Németh Á. 2 (67., 80), Bölcsföldi (87.).
Illés Akadémia: Gyurján M. 8 – Angyal 7, Havasi 7, Zsirai 7, Füredi 7 – Jancsó 7, Gyõrffy 7 (Tóth M.), Halmai 7 (Bölcsföldi), Németh Á. 8 – Medgyes 9 (a mezõny legjobbja), Hoós 7 (Grabant P.). Edzõk: Kuttor Attila, Márkus Gábor.
Végig jó felfogásban futballoztak a szombathelyiek, aminek meg is lett az eredménye. Noha 1-0-s hazai elõny után a felcsútiak kiegyenlíthettek volna, 2-0-át követõen már nem forgott veszélyben a hazaiak sikere. A mérkõzésen egy súlyos sérülés is történt, a vendégek játékosa, Hahn János agyrázkódást szenvedett és mentõ vitte kórházba.
A bajnokság állása: 1. MTK 36, 2. Videoton 34, 3. Bozsik Akadémia Nyíregyháza 31…9. Illés Akadémia-Haladás 28 pont.