Zöld-fehér rangadónak adott helyszínt Szombathely.

Illés Akadémia U13 – ETO FC Győr U13 2–1 (1–0, 1–0, 0–0, 0–1)
Illés Aka. U13: Sóvári – Fazekas, Németh K., Szukics, Tóth B. – Varga M., Német, Tar – Károlyi. Cserék: Pálla – Tóth-Hencsey, Őri, Varga V. L., Bajzek, Babos, Németh D., Török, Kiss M. Vezetőedző: Tóth Zsolt.
Gólszerzők: Károlyi (10., 1–0), Kiss M. (35., 2–0)

A mérkőzés elején mindkét csapat a saját akaratát szerette volna a másikra erőltetni. Színvonalas volt az első 20 perc. Egy gyönyörű akció végén mi kerültünk előnybe! Varga Máté tálalt Fazekas Bruno elé, akinek a beadására Károlyi Levente érkezett és szépen belsőzött a kapuba, 1–0.

A II. etapban kezdeményezőbb lett a Győr, többet is birtokolták a labdát, ami azonban meddő volt. Így is jogos büntetőhöz jutottak, amit Sóvári Dávid a felső lécre ütött! Ez kulcsmomentumnak bizonyult! Ugyanis szinten az ellentámadásból Bajzek Benedek rohant el a bal szélen, beadásából pedig Kiss Máté terelte a kapuba a labdát, 2–0.

Jól kezdtük a harmadik felvonást, Károlyi Levente fejesénél óriásit védett a győri hálóőr! A mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, és az újabb Károlyi Levente-kísérletet is védte a Rába-parti kapus.

Mindent egy lapra feltéve rohamoztak a vendégek az utolsó negyedben: egy labdakihozatalban elkövetett hibánk után szépítettek is, sőt, Pálla Norbertnek is kellett bravúrt bemutatni három alkalommal is. Emellett kompaktak és szervezettek voltunk, az összességében döntetlenszagú mecsen rászolgáltunk a győzelemre, hiszen több helyzetet alakítottunk ki.

Nagyon egységesek voltunk az egész mérkőzésen. Voltak olyan szakaszok, amikor a hatékony labdabirtoklásban, a felépítésben és a befejezésben; és voltak olyanok, amikor a védekezésben jeleskedtünk. Tettük mindent egyéni és csapatszinten is. A kapusaink nagyszerűen védtek, emellett pedig gyönyörű akciónk voltak, amelyek közül kettőt is góllal koronáztunk meg. Napról napra fejlődünk! Gratulálok mindkét csapatnak, mert ez a mérkőzés jól szolgálta a fejlődést