Túl nagy előnyt adtunk az egyébként is jó erőkből álló MTK-nak

A 6 forduló után 100%-os mérleggel bíró kék-fehéreket látták vendégül az Illés Akadémia U14-esei.

Illés Akadémia U14 – MTK Budapest U14 1–3 (0–2)
Illés Aka. U14: Németh Á. – Uray (Lengyel, 41.), Máté, Lajos, Tóth N. (Boda, 64.) – Németh L., Varga B. (Hányi B., 41.), Magadics (Ihász, 64.) – Mihók (Bangó, 41.), Baranyi (Novák B., 52.), Angler B. Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerző: Bangó (48., 1–2)

A hét közepén Nagymartonban játszott nemzetközi felkészülési mérkőzést az Illés Akadémia U14, szombaton pedig már a kitűnő pedigrével érkező MTK Budapest volt Sátori Barnabás csapatának ellenfele. Hátrányban voltunk az ausztriai meccsen is, és a 10. percre már kétgólos hátrányban voltunk ezen a napon is…

A második félidőben hamar szépítettünk! Letámadtuk a vendégeket, meg is szereztük a labdát, Bangó Benedek pedig szépen emelt a hosszú felső sarokba, 1–2. Sajnos három perc múlva visszaállt a kétgólos differencia. Ekkor sem adtuk fel, Bangó Benedek kétszer is ziccerben mehetett a kapussal szemben, ám elizgulta azokat. Az MTK összességében megérdemelten győzött!

Hamar elhúzott az MTK, viszont a szünet után megérdemelten jöttünk vissza a meccsbe. Lélektanilag rossz pillanatban kaptunk újabb gólt. Ezek után is megvoltak a lehetőségeink, de ezek kimaradtak. Hiányérzetem van, több volt ebben a meccsben, nem szabad ekkora előnyt adni az ellenfélnek. A II. félidőhöz gratulálok, meggyőződésem, hogy a mai találkozóból tanulni fogunk