Tizenkettedikén tizenkét találat: kiszakította a gólzsákot a leány U17

A mieink az első és a második félidőben is hatszor mattolták a DVTK-t és kiütéses, 12–0-s idegenbeli sikert könyvelhettek el.

DVTK U17 – Illés Akadémia-Viktória U17 0–12 (0–6)
Illés Aka.-Viktória U17:  Vasi A. – Kopfensteiner Sz., Takács M., Schőnig R., Harmath R. (Dobos E., 53.) – Balla F. (Bihari P., 13.), Sági F., Csanádi K. – Nagy Cs., Alasz H., Sipos-Kiss V. Vezetőedző: Biró Bence.
Gólszerzők: Nagy Cs. (5., 0–1; 9., 0–2; 72., 0–10; 86., 0–12), Alasz H. (18., 0–3; 44., 0–6; 47., 0–7), Csanádi K. (19., 0–4), Sipos-Kiss V. (24., 0–5; 53., 0–8), Kopfensteiner Sz. (54., 0–9), Dobos E. (78., 0–11)

Az első októberi fordulóban Miskolcra szólította a sorsolás U17-es leányainkat, akik a Diósgyőr otthonában szálltak harcba a bajnoki pontokért. Hogy milyen célokkal érkeztünk vendéglátóinkhoz, azt már nagyon hamar, az 5. percben tudatosítottuk ellenfelünkben: Nagy Csenge jóvoltából kerültünk lépéselőnybe. Támadónk aztán kisvártatva saját maga folytatta a gólgyártást, így a 9. minutumban már két góllal mentünk. Lendületesen, jól futballoztunk, ez pedig eredményességgel is párosult: a szünetig Alasz Hanna kétszer zörgette meg a hálót, mellette Csanádi Kata és Sipos-Kiss Virág is eredményes volt, így aztán 6–0-ra vezettünk, amikor felharsant az első etap végét jelző sípszó.

A térfélcsere után aztán ott folytattuk, ahol abbahagytuk: Alasz Hanna révén villámgyorsan beköszöntünk, majd Sipos-Kiss Virág duplázta meg addigi termését, egy perccel később pedig Kopfensteiner Szonja iratkozott fel a gólszerzők közé (0–9). Az összecsapás utolsó bő tizenöt percében aztán még háromszor kezdhettek közepet a miskolciak: Nagy Csenge és Dobos Emese szerzett gólt, majd előbbi szépen keretbe foglalta a találkozót: ő tette fel i-re a pontot és alakította ki a 12–0-s végeredményt.

Meglehetősen nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után, eléggé egyoldalú találkozót vívtunk. Örülök, hogy annak ellenére, hogy hamar dűlőre vittük a dolgot, végig koncentráltak tudtunk maradni. Ami a gólokat illeti, voltak szép találataink is, illetve, olyanok is, melyeknél az ellenfél hibáit tudtuk kihasználni. Jól fociztunk, fegyelmezettek voltunk, gratulálok a lányoknak

– fogalmazott a magabiztos győzelmet követően Biró Bence vezetőedző.