Tanulságos, gólgazdag mérkőzést vívtak Bécsben az U19-es lányok

Megfiatalított csapatunk remek hozzáállással futballozva 4–4-es döntetlent játszott edzőmérkőzésen az FK Austria Wien U21-es korosztályával.

FK Austria Wien U21 – Illés Akadémia-Viktória U19 4–4 (1–0)
Szilvási N. (47., 1–1), Takács M. (67. 1–2), Polovics D. (78., 3–3, 91., 4–4)

U17-es lányainkhoz hasonlóan U19-es korosztályunk is nemzetközi erőfelmérőre utazott a válogatott szünetben. A mieink Bécs felé vették az irányt, hogy megmérkőzzenek az FK Austria Wien U21-es csapatával. Tebeli György és Csikortás Dávid a Bényei Bernadett, Francsics Virág, Bukor Zoé, Doncsecz Anna, Giczi Kata, Márkus Gréta, Németh Zonga, Polovics Dorina, Sági Fruzsina, Schőnig Réka, Stadler Kiara, Szilvási Nelli, Takács Míra összetételű kerettel vágott neki a mérkőzésnek.

A lányok bátran, keményen beleálltak a küzdelembe és már az első pillanattól kezdve nagy összpontosítással fociztak. Ennek ellenére az első játékrészben csak a házigazda tudott betalálni, így 1–0-s bécsi előnyről jöhetett a folytatás.

A pihenőről aztán álomszerűen tértünk vissza a pályára, hiszen Szilvási Nelli révén a 47. percben egalizáltunk, 1–1. A folytatásban igazi adok-kapok alakult ki, lüktetett a mérkőzés, majd a 67. minutumban már mi voltunk lépéselőnyben: Takács Míra köszönt be, 2–1-re vezettünk. A fordulatoknak ezzel még nem volt vége: az újabb bekapott gól felpaprikázta az osztrákokat, ők is egyenlítettek, majd 3–2-nél már ők voltak közelebb egy esetleges győzelemhez. Lányaink már több ízben is megmutatták, hogy nem olyan fából faragták őket, hogy belenyugodjanak ebbe a helyzetbe, ezt pedig most is prezentálták a szakmai stábnak! Polovics Dorina előbb a 78. percben 3–3-ra módosította az állást, majd az Austria Wien újabb találata után a 91. percben ő alakította ki a 4–4-es végeredményt. A mieink fordulatos, rapszodikus és rendkívül tanulságos nemzetközi mérkőzést játszottak, melyből önbizalmat, hitet meríthetnek – s kell is, hogy merítsenek – a hátralévő őszi bajnoki fordulókra.

Nagyon hasznos edzőmérkőzést tudhatunk magunk mögött. U21-es osztrák csapattal találkoztunk, nálunk pedig az utazó keretben hét U17-es korú játékos volt, így játszottunk 4–4-es döntetlent. Azt már több értékelésem során is kiemeltem, hogy rendkívül jó mentalitással fociznak a lányok. Nos, ez most is abszolút megvolt. Rendkívül figyeltek a saját játékukra, mindemellett pedig folyamatosan igyekezték kisegíteni egymást, ha arra volt szükség. A taktikai utasításokat is betartották és végig roppant fegyelmezettek voltunk. Ugyan kaptunk négy gólt, de sosem játszottunk még ebben az összeállításban és idén sem fogunk ilyen felállásban pályára lépni. Mindenkivel elégedett vagyok, jó hozzáállással, bátran fociztunk. Örülök, hogy el tudtunk utazni és le tudtuk játszani ezt a mérkőzést, mert annak a tizenegy mezőnyjátékosnak, valamint két kapusnak, akik ott voltak, rendkívül hasznos, tapasztalatokkal teli mérkőzés volt ez. Fontos lenne, hogy ezt a mentális állapotot tovább tudjuk vinni a bajnokságra is. Büszke vagyok a lányokra, mert jó csapat ellen játszottunk döntetlent idegenben, ráadásul az utolsó pillanatig hittek magukban és nem adták fel

– értékelt a bécsi összecsapást követően Tebeli György, a csapat vezetőedzője.