Születésnapos mesterhármasnak is köszönhetően győzött az Illés Akadémia leány U17

Csanádi Kata Róza mellett Alasz Hanna duplázott, míg Márkus Gréta és Faggyas Jázmin is betalált a 7–1-es győzelem alkalmával.

Illés Akadémia-Viktória U17 – Puskás Akadémia FC U17 7–1 (4–0)
Illés Aka.-Viktória U17:
Vasi A. – Doncsecz A., Schőnig R. (Kopfensteiner Sz., 63.), Lukács K. (Faggyas J., 55.), Licskai L. – Sági F., Márkus G. (Bihari P., 63.), Csanádi K. – Polovics D. (Csombor L., 46.), Alasz H. (Nagy Cs., 63.), Szilvási N. (Takács M., 55.) Vezetőedző: Biró Bence.
Alasz H. (1., 1–0; 52., 5–0), Csanádi K. (7., 2–0; 24., 3–0; 53., 6–0), Márkus G. (33., 4–0), Faggyas J. (67., 7–1)

Mindenképpen a javítás reményében és a három pontért szálltak harcba U17-es lányaink, akik a Puskás Akadémia elleni összecsapással nyitották az idény hazai mérkőzéseinek sorát.

Vannak azok a forgatókönyvek, amiket az ember gondolkodás nélkül aláírna egy mérkőzést megelőzően. Nos az, hogy még egy perc sem telik el és Alasz Hanna találatával vezetünk, majd, hogy a születésnapját ünneplő Csanádi Kata a 7. minutumban megduplázza az előnyt, minden bizonnyal ilyen. Az álomszerű kezdés után sem vettünk vissza, mentünk előre az újabb találatokért, a 24. percben pedig Csanádi Kata a második gólját is megszerezte és tovább hizlalta a különbséget (3–0). Tekintélyes előny ide, tekintélyes előny oda, ezután sem dőltek hátra a lányok. A 33. percben Márkus Gréta is feliratkozott a gólszerzők közé, így aztán 4–0-s vezetéssel fordulhattunk.

Ahogy a kezdő sípszó, úgy a térfélcsere után is sikerült viszonylag gyorsan betalálnunk: Alasz Hanna ismételte meg teljesítményét, s az 52. percben csatlakozott Csanádi Katához, ami a duplázókat illette. A vendégek szinte fel sem ocsúdtak az újabb bekapott gól után, amikor a születésnapos Csanádi Kata ismét megzörgette a hálójukat, 6–0-ra módosítva ezzel az állást. Felpörögtek az események, kisvártatva szépíteni tudott a Puskás Akadémia, ám így is miénk volt az utolsó szó: a csereként pályára lépő Faggyas Jázmin második tétmérkőzésén második gólját szerezte zöld-fehér színekben, ezzel pedig beállította a 7–1-es végeredményt.

Csapatunk végig kontrollálta a mérkőzést, jól és hatékonyan futballozott, aminek egy rendkívül magabiztos, megérdemelt siker lett a gyümölcse.

Boldogok vagyunk, mert egy jó csapatot sikerült legyőznünk remek játékkal. Rendkívül nagy motiváltságot láttam a csapaton, ezt szinte végig fenn is tudtuk tartani, de talán érthető módon, amikor már nagy volt a különbség, picit azt éreztem, hogy várjuk már a mérkőzés végét. Addig azonban jól működtek a dolgaink, a védekezésünk is. Figyeltünk az indítás elleni játékra, valamint minden olyan hibára, amit a korábbi találkozókon elkövettünk. Ezeket javarészt ki is küszöböltük, ami nagy örömömre annak is köszönhető, hogy a lányok maximálisan igyekeztek megvalósítani, amit kértünk tőlük. Egy-egy alkalommal ugyan mögénk tudtak kerülni, ám ezeket a szituációkat rendre hatástalanítottuk. Amire továbbra is figyelnünk kell, az az a helyzet, amikor elveszítjük a labdát. Nyilván a birtoklásra törekszünk, ezért sokat van nálunk a játékszer, ebbe pedig értelemszerűen becsúszhatnak rossz átadások is, amit adott esetben – ez most is így történt – kihasználhat az ellenfél. Jól fociztak a lányok, fegyelmezettek voltak, s amit kihangsúlyoznék, hogy egytől-egyig mindenki beletette a magáét ebbe a mérkőzésbe, közösen értük el a sikert. A góljainkat tekintve színes volt a paletta, beindulások, átlövések után egyaránt betaláltunk. Ami az elmúlt héten kimaradt, abból most talán visszakaptunk valamit, de nem csak a helyzetkihasználás, de az összkép tekintetében is sokkal jobb volt ez a találkozó, mint az MTK elleni

– összegzett a magabiztos sikert követően Biró Bence, az együttes vezetőedzője.