Szoros és jó meccs szűk kerettel

Betegségek miatt rendkívül szűk kerettel tudta fogadni a bajnokságban eddig veretlen riválisát az Illés Akadémia U12.

Illés Akadémia U12 – ETO FC Győr U12 2–4 (0–0, 0–2, 1–2, 1–0)
Illés Aka. U12: Guba – Vigh, Rajos, Tóth D., Papp O. – Sömenek, Molnár B., Lakics – Németh B. Cserék: Hende N. – Kovács L., Novák B. Vezetőedző: Biegner Dániel.
Gólszerzők: Novák B. (49., 1–2), Papp O. (74., 2–4)

Annak ellenére, hogy az első etapban nem született gól, az iramra már ekkor sem lehetett panasz. A második negyedben jutott vezetéshez az ETO: egy rossz helyezkedést tudott góllal büntetni az ellenfél, 0–1. Sőt, a 42. percben jártunk, azaz, már régen lejárt a játékidő, amikor még egy veszélyt magában nem hordozó támadás után engedett szögletet is elvégezni a játékvezető. Ebből ismét betalált a vendégcsapat, 0–2. A III. felvonás elején 20 méterről végezhettünk el szabadrúgást: Rajos Ádin erős lövését kiütötte a kapus, amit Novák Benett pofozott a hálóba éles szögből, 1–2. Érezhetően feljöttünk, ebben a periódusban teljesen megérdemeltük a gólt. Azonban hiába nyomtunk, kontrából a vendégek találtak be, 1–3. Rendületlenül mentünk előre: a mi szögletünket kifejelték a magas győriek, és ez a kontra is góllal zárult, 1–4.

Dicséretes volt az utolsó felvonás, jól játszottunk: egy kisszöglet után Molnár Bálint ívelését Papp Olivér fejelte a kapuba, 2–4. A lelkesedésünk ezután is megvolt, de többször már nem tudtunk betalálni.

A jó minőséget képviselő ETO – amelyik kiemelkedik a bajnokságból – magas és erős játékosokból áll, akik ráadásul kulturáltan futballoznak. Remek mérkőzést játszottunk velük! Ma öt hiányzónk is volt, így az U11-es Kovács Levente is bemutatkozhatott ebben a bajnokságban. A játékosok többsége 80 percet töltött a pályán és így is megnyertük jó játékkal az utolsó negyedet.

A játékosok a mérkőzés végén sírtak. Azért, mert vereséggel jöttünk le a pályára. Én edzőként büszke vagyok rájuk és a mai nap mutatott játékukra! Gratulálok nekik a teljesítményükhöz

– nyilatkozta a vezetőedző, Biegner Dániel.