Szép támadások, kombinatív futball

Osztrák kiválasztott csapattal játszott Joó Bálint korosztálya.

Az Illés Akadémia U11 Répcekőhalom-Dérföld (Steinberg-Dörfl) felé vette az irányt, ahol a BAZ JG, azaz a felsőpulyai központú kerületi kiválasztási válogatott fogadta csapatunkat. Joó Bálint a Guba Gál – Sömenek Bálint, Angler Noé, Dávid Marcell, Németh Botond, Vigh Olivér, Horváth Dávid, Dégi Trisztán összetételű csapatot szerepeltette. A felek 2X35 perces találkozót játszottak.

Jó iramú, küzdelmes mérkőzést játszottunk ma egy fizikálisan erős, jó csapat ellen. A találkozó első 5-10 percében kissé bátortalanok voltunk, viszont az idő előrehaladtával egyre inkább átvettük a játék irányítását. Labdabirtoklásban kombinatívan futballoztunk, sok szép támadást vezettünk. Hiányérzetem a helyzetkihasználásunk miatt lehet, jobb koncentrációval, nagyobb határozottsággal a befejező zónában sokkal több gólt is szerezhettünk volna. Úgy gondolom, hogy ez a találkozó is nagyban hozzájárult a gyerekek fejlődéséhez, hiszen ilyenkor mindig egy más futballkultúrával találják magukat szemben. Viszont ami a gyerekek fejlődése mellett a legfontosabb, hogy ma is élvezték a játékot, látszott rajtuk, mennyire szeretnek futballozni