A kispestieket látta vendégül Szűcs János és Faggyas Milán együttese.

Illés Akadémia U19 – Honvéd-MFA U19 2–1 (2–0)
Illés Aka. U19: Tama – Kopácsi, Tóth Á., Losontin, Erdei – Németh R. (Stampfel, 79.), Csalló – Bene (Menzselejev, 46.), Paizs, Szabó B. (Abért O., 93.) – Pljesovszki (Skravanek, 60.). Vezetőedző: Szűcs János.
Gólszerzők: Németh R. (4., 1–0), Pljesovszki (11., 2–0)

Öten is rendelkeztek NB III-as rutinnal a vendégek kezdőcsapatában, így komoly kihívás várt az Illés Akadémia U19-eseire.

A kispestiek vették magukhoz a kezdeményezést, bő 3 percig a mi térfelünkön pattogott a labda. Ám ezek után változott a játék képe! Egy megugrás után Pljesovszki Gergő elöl rúgták ki a labdát a vendégek, bedobással jöhettünk a 16-ossal egy magasságban. A taccs után középre tett éles labdát Németh Richárd 15 méterről nagy erővel a jobb sarokba fejelte, 1–0. A középkezdés után a bal oldalon fejlődött fel a kispestiek akciója, aminek végén már Tama Mátén is túljutott a labda, ám a gólvonalon fejjel tisztáztunk. A 11. percben Tama Máté emelte ki a labdát, Németh Richárd szintén magasan tette a bal szélre kilépő Pljesovszki Gergőhöz, aki 22 méterről a 16-os bal sarkától néhány lépésre óriási gólt lőtt a jobb alsó sarokba, 2–0! Klasszis meglátás és kivitelezés volt! A fővárosiak birtokolták többet a labdát, türelmesen járatták. Amikor ívelésekkel próbálkoztak, akkor azokat vagy hárítottuk, vagy lesen találta passzuk a társat, amikor pedig széleken indítottak, akkor ott sikerült szerelnünk. A 38. percben egy bedobás utáni 19 méteres lövésnél Tama Máté ujjheggyel a jobb oldali kapufára tolta a kísérletet.

A II. félidőben tovább fokozta a nyomást a piros-fekete gárda, jóval többet volt náluk a labda. Türelem jellemezte a játékukat, ám az ötletesség hiányzott a futballjukból. Amikor ez megjött egy egyéni meglátásnál, akkor bizony be is találtak! A játékrész felénél egy véglegetekig kijátszott akció végén szépítettek a kispestiek, így az izgalmak tovább fokozódtak. Ezt követően is a mi térfelünkön zajlott a játék, ám zártuk a széleket, amikor pedig kellett, középen tömörültünk és blokkoltunk: ha lövéshez is jutottak a kispestiek, azok elkerülték a kapunkat. Egy összjáték után azonban ziccerben kapott labdát a vendégek támadója, ám kapusunk remekül zárta a szöget és hárította az egyenlítési lehetőséget!

Nagyon jó csapatot győzött le a szenvedélyesen futballozó Illés Akadémia U19.

Megterveztük a mai meccset. Az első negyedórában szerettünk volna letámadással operálni és nyomást gyakorolni a Kispestre és a terv része volt a gól-gólok szerzése is. Ez utóbbi kétszer meg is történt! Azt is tudtuk, hogy ezt követően nagyon nehéz időszak vár ránk. A Honvéd egyértelmű labdabirtoklási fölénybe került, viszont ez meddő volt. Mi jól és szervezetten védekeztünk. Amit a héten megbeszéltünk, azt maradéktalanul visszakaptam. Igazi csapatmunka volt ez a győzelem! Teljesen megérdemelten nyertünk, ugyanis a szenvedély, a tűz, a taktika és az átlag feletti egyéni teljesítmények találkoznak, akkor nem is lehet más a végeredmény