Sportszerű mérkőzésen az MTK győzött

A támadásban többet tevő csapaté lett a három pont.

Illés Akadémia U19 – MTK Budapest U19 0–3 (0–1)
Molnár-Végh – Kopácsi, Németh R., Losontin, Erdei – Csalló – Abért B. (Tóth Á., 70.), Skravanek (Fülöp, 61.), Szabó B., Menzselejev – Szakasics (Kelemen M., 46.). Vezetőedző: Szűcs János.

A múlt héten kiállított Csörnyei Zsombor eltiltás, míg Stampfel Csongor betegség miatt nem állhatott Szűcs János vezetőedző rendelkezésére, mellettük a középpályáról Paizs László és Bécsy Bendegúz, a támadók közül pedig Bene Dániel, Liplin Bence és Pljesovszki Gergő is hiányzott, így felforgatott összeállításban kezdtük meg az U19-es Kiemelt bajnokság negyedikfordulóját. A múlt héthez képest hat helyen volt más a kezdőcsapatunk. Az első három mérkőzést áttekintve: iksszel tértünk haza Kisvárdáról (0–0), megvertük itthon a Paksot (4–1), míg Diósgyőrben bő 50 percet emberhátrányban játszva kikaptunk (0–4). Az MTK otthon kapott ki a Puskás Akadémiától (1–3) és a Vasastól (0–1), míg az Újpestet 5–2-re legyőzték. A kék-fehéreknek ez volt az első idegenbeli találkozója a 2024/2025-ös szezonban.

Napsütés és enyhe szél fogadta a csapatokat: a vendégek alakítottak ki fölényt. Sokáig ez szögletekben testesült meg, aztán a 36. percben egy előrevágott labda után a leshatárról kilépő csatár jól tartotta el magától a védőnket és 14 méterről nagy erővel a kapuba lőtt, 0–1. Nem tudtuk megfelelően megtartani a labdát, így igazán helyzetekig sem jutottunk el az első félidőben.

A szünetet után egy 17 méteres Skravanek Lázár-lövéssel indítottunk, amire rögtön helyzettel válaszolt az MTK. Az 52. percben megduplázta előnyét a vendégcsapat: büntetőt kaptak, aminél Molnár-Végh Marcell eltalálta az irányt, bele is ért a labdába, de nem védhette az erős, jobb sarokra tartó lövést, 0–2. A 66. percben Szabó Bence gondolt egyet és 28 méterről kapura tűzte a labdát, ám a felső lécre visszapattant a labda a mezőnybe. A hajrában újfent betaláltak a kék-fehérek, így megérdemelten vitték el a három pontot.

Nagyon jó csapatot fogadtunk: már a mérkőzés előtt tudtuk, hogy a vendégeknél lesz többet a labda. Nem tudok haragudni a srácokra: minden tőlük telhetőt elkövettek. Az ebben a korosztályban meghatározó játékosok hiányoztak nálunk. Gratulálok az MTK-nak a győzelemhez! A mai meccsben számunkra ennyi volt, készülünk a következőre