Söptén folytatódott a László Krisztián-show

Az Illés Akadémia növendéke zsinórban ötödik bajnokiján is betalált!

Az eddig négy forduló alatt a mieink 14, a söpteiek 10 gólt szereztek: azaz a két legtöbb találatot rúgó csapat találkozott a Vas vármegyei I. osztály ötödik körében. Horváth András a Bukrejev – Kozári (Illés, 63.), Szabó B., Balogh F., Losontin – Bolla B. (Csalló, 80.), Mozsár, László (Szabó B., 93.) – Bene (Udvardi, 80.), Fehér, Pljesovszki (Abért B., 63.) csapatot szerepeltette a mérkőzésen. Már a találkozó elején fölénybe kerültünk, ez pedig szűk félóra elteltével érett góllá. Egy pontos mélységi passz után László Krisztián tört be a védelem mögé és szép mozdulattal a hosszú sarokba lőtt, 0–1. Több nagy helyzetünk is volt, akár nagyobb különbséggel is vezethettünk volna.

Kezünkben tartottuk a mérkőzést a szünet után is. Az 55. percben egy szélről belőtt labdára érkezett remekül Fehér Szilárd és értékesítette a helyzetet, 0–2. Tíz percre rá szépített a Söpte SE, ám ezek után sem volt veszélyben a győzelmünk: 2–1-re nyertünk és vezetjük továbbra is a bajnokságot.

A győzelmet a héten súlyos sérülést elszenvedő Bonchis Olivérnek ajánlja az Illés Akadémia közössége, mielőbbi visszatérést kívánva!

Fontos három pontot szereztünk ma. Mind labdabirtoklásban, mind helyzetkihasználásban a hazaiak fölé nőttünk – jobb koncentrációval és pontossággal az egygólosnál nagyobb győzelmet arathattunk volna

– mondta a vezetőedző, Horváth András.

A Szűcs János irányította Illés Akadémia U19 a Tama – Fülöp, Tóth Á., Szép, Erdei – Kelemen G., Tóth K. (Menzselejev, 46.), Szilvási – Kelemen M., Skravanek, Bosnyák Bence csapattal játszott ifjúsági vármegyei bajnoki mérkőzést a Söpte SE ellen. A mieink 3–0-ra nyertek, a góljainkon Jehor Menzselejev (49. perc), Fülöp Nándor (72.) és Szilvási Ámos (88.) osztoztak. A csapat 4 meccsen szerzett 12 ponttal, 23–0-s gólkülönbséggel vezeti a táblázatot.