Söptei Bálint és Krone Niklas is játszottak a válogatottban

Az U17-es nemzeti csapat Üzbegisztánt győzte le.

A novemberi Eb-selejtezőire készülő férfi U17-es válogatott az üzbégek korosztályos csapatát fogadta felkészülési mérkőzésen Telkiben. A mérkőzés első húsz perce kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon kialakultak lehetőségek, de igazán nagy helyzetek nem. A 25. percben Kátai Szabolcs kisebb sérülés miatt elhagyta a pályát, Galambos János állt be a helyére. Alig telt el néhány másodperc, és Galambos egy nagyszerű labdaszerzéssel azonnal helyzetbe került, majd higgadtan a kapuba emelt, így első labdaérintéséből vezetést szerzett a magyar válogatottnak.

A folytatásban az üzbégek játszottak veszélyesebben, egy-két kecsegtető helyzetet sikerült is kialakítaniuk, de összességében magabiztosan őriztük az előnyt. A 77. percben kettős cserét hajtott végre Németh Antal szövetségi edző: pályára lépett Söptei Bálint és Krone Niklas is!

A 80. percben megszületett a második magyar gól, Árnits Olivér jobb oldali beadását követően Galambos fejelt közelről a kapu közepébe (2–0). Az üzbégek a kétperces hosszabbítás végén egy átlövésgóllal szépítettek, ez volt az utolsó esemény a 2–1-es magyar sikerrel végződő mérkőzésen.

A két csapat csütörtökön 11 órától ismét megmérkőzik egymással Telkiben.

Örülök, hogy meg tudtuk nyerni a mérkőzést, sokat is tettünk érte a pályán. Jól használtuk ki az ellenfél hibáit, a védekezésünk végig stabil volt, a támadójátékunk kapcsán azonban bőven van hiányérzetem. Az ellenfél a második félidőben nagy nyomást helyezett, ekkor sok hibával játszottunk, a labdavesztéseink pedig lehetőséget adtak az üzbégeknek a kontrákra. Bemutatkozott néhány új játékos a csapatban, és közülük többen biztató teljesítményt nyújtottak, ami növeli a versenyhelyzetet a felkészülés hajrájában. Mindent összevetve az eredménnyel elégedett vagyok, de a játék több elemében kell még fejlődnünk az Eb-selejtezőkig

mondta a mérkőzés után Németh Antal szövetségi edző.