Savaria Nemzetközi Ifjúsági Torna – immáron negyedjére

Az Illés Akadémia 2020 óta rendezi meg Vas vármegye legnagyobb nemzetközi ifjúsági labdarúgó eseményét! Fiúk és lányok, hat ország, tíz csapat!

Le lehet-e taszítani a Savaria Nemzetközi Ifjúsági Torna trónjáról az NK Maribort? A nemzetközi eseményt zsinórban háromszor a szlovén rekordbajnok korosztályos csapata nyerte meg – természetesen most is erre készülnek a mariboriak. Az Illés Akadémia meghívására Lengyelországból a Stal Mielec, Szlovákiából a pozsonyi SK Slovan, Ausztriából – az eddigi összes tornán résztvevő, nagymartoni – Fussballakademie Burgenland, Csehországból pedig a magyarhradisi 1. FC Slovácko érkezik a fiúk U17-es tornájára.

A játéknapok: július 30-a (kedd) és július 31-e (szerda). A találkozók 2X20 percig tartanak, körmérkőzéses lebonyolítási rend szerint. A torna rendje elérhető a Meinturnierplan.de oldalán. Július 31-én, a tervek szerint 18.00 órakor tartjuk az eredményhirdetést.

A leányok U15-ös korosztályában három együttest lát vendégül Ferencsik Evelin korosztálya. Ausztriából, Szlovákiából és Szlovéniából érkeznek a csapatok: a bécsi FK Austriát, az eperjesi FC Tatrant és a ZNK Radomlje.

A leányok is körmérkőzéses formában játszanak egymással, itt a játékidő 1X30 perc, a játéknapok pedig augusztus 1-je (csütörtök) és augusztus 2-a (péntek). A lebonyolítás annyiban más náluk, hogy a harmadik fordulót követően helyosztók következnek: a tabella harmadikja és negyedikje a bronzéremért, míg az első kettő az aranyéremért fog megküzdeni egymással. A torna eredményei követhetőek a Meinturnierplan.de oldalán is. A terveink szerint pénteken 16.15 órakor tartjuk az eredményhirdetést.

A találkozók helyszínei az Illés Akadémia centerpályái lesznek, a belépés ingyenes.