Kifejezetten élvezetes találkozón, nagyon jó gárdát legyőzve diadalmaskodott az Illés Akadémia U14!

Illés Akadémia U14 – DVSC U14 3–2 (2–0)
Illés Aka. U14: Buzás – Tóth N., Hányi B., Lajos, Lengyel – Magadics (Szukics, 82.), Németh L., Ihász (Boda, 77.) – Novák, Baranyi (Varga V. L., 81.), Angler B. Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Angler B. (4., 1–0), Ihász (32., 2–0), Hányi B. (64., 3–1)

Szélcsendes, ám nyirkos időben mérkőztek meg a csapatok. A mieinknél négyen is kezdők voltak a 2012-es korosztályból, három fiatalabb pedig a kispadon várt bevetésre. Mindkét csapat nagy lendülettel kezdte meg a mérkőzést. Azonban nem azonos létszámban, mert a kezdősípszó előtt az egyik vendégjátékos problémát jelzett, így 9 mezőnyemberrel startolt a DVSC. A 2. percben szöglethez jutottunk: kicsiben végeztük el, hiszen a vendégek komoly magassági fölényével szemben a beadások nem tűntek hatékony megoldásnak. Mindezeket megelőzően a hajdúságiak cseréltek, így már teljes létszámban szerepeltek ők is. A szöglet után a Németh Levente által középre bejátszott labda ide-oda pattogott, aztán Angler Benett találta meg és 11 méterről a bal sarokba helyezett, 1–0. A gól után nem sokkal ziccerben vihették a kapunkra a labdát a fehérmezesek: a Buzás Bendén túljutott labda kipattant a jobb oldali kapufáról, másodjára pedig blokkolni tudtak a visszazáró bekkek. Nem sokkal később újabb előrevágott debreceni labda után kellett versenyt futnunk az erős, magas centerrel, aki ezúttal mellé lőtt. Egyértelműen áttevődött a játék a mi térfelünkre, azonban nagyon jól működtek a kisegítések, ha pedig kellett, akkor Buzás Bende hárított. Félóra elteltével egy szépen kivitelezett akció végén sikerült megduplázni az előnyünket! Novák Bence játszotta meg Baranyi Boriszt, aki külsővel továbbított az ötösön belülre berobbanó Ihász Bendegúz elé, aki a kapust is megelőzve, közelről lőtt a kapuba, 2–0.

A játék képe nem változott a térfélcsere után sem, a DVSC-nél volt többet a labda, előttük adódtak a lehetőségek. A 49. percben a sokadik szöglet után tudott betalálni a piros-fehér csapat, 2–1. Jöttek előre a vendégek folyamatosan, így a labdaszerzések után nagy lehetőségeink voltak: Novák Bence lövését megfogta a hajdúsági kapus, Baranyi Borisz 16 méterről kevéssel lőtt mellé, Lengyel Ágoston kísérletét szögletre ütötte a hálóőr. Mi is eljutottunk tehát sarokrúgásokig és a 64. percben visszaállítottuk a kétgólos különbséget. Ezúttal is „kicsiben” végeztük el a sarokrúgást, az Angler Benett által középre tett labda után egy csúsztatást követően Hányi Bálint elé került a játékszer, aki a kimozduló kapus felett 7 méterről a bal sarokba emelt, 3–1. A DVSC ebben a periódusban is fellőtt labdákkal operált, mi igyekeztünk építeni a játékot. A 70. percben aztán 11-esből ismét szoros lett az eredmény: a nagy erejű lövést nem védhette Buzás Bende. Ez újabb lendületet adott a debrecenieknek. A 75. percben egy szép vendégakció végén a jobblábas 10 méteres lövés a hosszú oldali kapufa belső feléről a rövid oldali kapufára, és onnan kifelé pattant, huhh… A hajrában Varga Vince Lőrinc személyében újoncot avatott Sátori Barnabás, a hosszabbításban pedig még volt egy Buzás Bende-védés, ám több gól már nem, így a magas, erős és gyors, kifejezetten képzett játékosokból álló Debrecent a zöld-fehérek sokpasszos, a játékot építő futballal 3–2-re legyőzték!

A múlt héten kritikát voltam kénytelen megfogalmazni a srácokkal szemben, azt mondtam, hogy kevés győztes karaktert láttam. Azonban ma csak győztes karaktert láttam! Az első félidőben teljesen rendben volt a játékunk, a szünet után pedig a szívünk volt a helyén, így teljesen megérdemelten tartottuk itthon a három pontot