Rájátszás, 11. forduló: U16-os és U21-es siker

Az utánpótlás labdarúgó-bajnokságok legutóbbi fordulójában az Illés Akadémia-Haladás U14-es csapat féltucat gólt szerzett a Zalaegerszeg ellen.

U14
Illés Akadémia-Haladás–ZTE 6-0 (5-0). – Illés Akadémia, 24. forduló, vezette: Bognár.
Gól: Burai 2 (24., 29.), Nyári (12.), Huszti (16.), Szekér (28.), Balogh (49.).
Illés Akadémia-Haladás: Nagy B. – Kónya, Bokor, Bognár (Doktorics), Balogh – Nyíri (Horváth M.), Huszti (Zubor), Nyári – Burai, Edelényi (Nagy K.), Szekér (Buti). Edzõ: Bánfalvi Zsolt.
A mérkõzést végig irányató, helyzetei kétharmadát gólra váltó Illés Akadémia ilyen arányban is megérdemelt, sima gyõzelmet aratott. A vasiak – akiknél valamennyi játékos jó teljesítményt nyújtott – szép akciók után szerezték góljaikat.
A bajnokság állása: Gyõri ETO 53, 2.Videoton 52, 3. Puskás Akadémia 51, … 6. Illés Akadémia-Haladás 43 pont.
25. forduló, április 30., csütörtök, 15.00: Illés Akadémia–Gloriett

U15

Desits Szilárd együttese szabadnapos volt, legközelebb csütörtökön 15 órakor a Gloriettet fogadja

U16
Illés Akadémia-Haladás–Kecskemét 5-3 (4-0). – Illés Akadémia, felsõházi rájátszás, 11. forduló, vezette: Nedvesi.
Gól: Tóth Marcell 2 (8., 40.), Nagy D. 2 (33., 53.), Horváth M. (42.).
Illés Akadémia-Haladás: Somogyi – BONTÓ, Timár, IMRE, Pálóczi – Schindler, KISS B., Nagy D. (Varga K.) – Tóth Marcell (Schener), Tóth Márton, Horváth M. (Dombi). Edzõ: Bánfalvi Attila.
Két ellentétes félidõt vívtak a csapatok. Az elsõben a szombathelyiek nagyon jó arányban használták ki helyzeteiket. A másodikban viszont fölénybe került a kecskeméti együttes, ám a hazai gárda így is megnyerte a találkozót.
A bajnokság állása: 1. Honvéd Magyar Futball Akadémia 19, 2. Puskás Akadémia 16, 3. Illés Akadémia 13 pont.
12. forduló, április 29., szerda, 14.00: Gyõri ETO–Illés Akadémia-Haladás

U17
Diósgyõr–Illés Akadémia-Haladás 4-3 (2-3). – Diósgyõr, felsõházi rájátszás, 11. forduló, vezette: Rozsnaki.
Gól: Farkas P. 2 (9., 22.), Sály (41.).
Illés Akadémia-Haladás: MESTER – Németh Z., Tiba, Tóth G., Mészáros – MOLNÁR T., Szabó Á., Kovács Z. (Kismárton) – Derdák, SÁLY (Mády), FARKAS P.. Edzõ: Marton Róbert.
Változatos, eseménydús mérkõzést vívtak a csapatok. a vendégek kétszer is kiegyenlítettek, majd a szünet elõtt a vezetést is megszerezték. Szünet után a diósgyõriek egyenlítettek, majd egy lesgyanús esetet követõ tizenegyesbõl elõnyhöz jutottak.Az utolsó percekben egyszer a gólvonalról mentettek a hazaiak, egyszer pedig a felsõ lécrõl vágódott kifelé a labda. a szombathelyiek sokat tettek a gyõzelemért, minimum a döntetlenre rászolgáltak volna.
6. forduló, április 29., szerda, 10.00: Gyõri ETO–Illés Akadémia-Haladás.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 19, 2. MTK 18, 3. FTC 17, …8. Illés Akadémia 5 pont.

U18
Illés Akadémia-Haladás–Bozsik Akadémia Nyíregyháza 1-2 (0-0). – Illés Akadémia, alsóházi rájátszás, 11. forduló, vezette: Zám.
Gól: Szõke (55.).
Illés Akadémia-Haladás: Gyécsek – Horváth K., Markovics, Keresztes, Gaszner – Lempeg (Nagy I.), Tóth M., Szõke – Kõris, Szabó B., Deéry. Edzõ: Csordás Csaba.
A szombathelyi csapat az elmúlt idõszak legrosszabb teljesítményét nyújtotta, de még így is vezetést szerzett. Ám a nyíregyháziak végül megfordították a találkozó állását.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 24, 2. MTK 19, 3. Honvéd Magyar Futball Akadémia12, … 8. Illés Akadémia-Haladás 3 pont.
12. forduló, április 29., szerda, 16.00: Paks–Illés Akadémia-Haladás

U21
Diósgyõr–Illés Akadémia-Haladás 0-1 (0-1). – Diósgyõr, vezette: Szigetvári
Gól: Kretz (27.)
Illés Akadémia-Haladás: Koltai – Grabant P., Kretz, Hirschler, Könczöl – Marsai (Garda), Soltész, Tóth M. – Gönczö (Petró), Bedi, Grabant B. Edzõ: Farkas Péter.
Kiegyenlített elsõ félidõt vívtak a csapatok, a játékrész derekán vezetést szerzett az Illés Akadémia. Szünet után védekezett és kontrákkal próbálkozott a vasi együttes – ám ezek a lehetõségek kimaradtak. Megérdemelten gyõzött a szombathelyi gárda, amelyben valamennyi játékos jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. FTC 31, 2. Illés Akadémia 21, 3. Honvéd Magyar Futball Akadémia 17 pont.
12. forduló, április 29., szerda. 14.00: Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia