Parádés U19-es győzelem

Az I. osztályú bajnokságok legutóbbi fordulójában U19-es csapatunk remek játékkal 5-1-re legyőzte a Puskás Akadémiát.

U14
Illés Akadémia-Haladás– Debrecen 2-1 (0-0). Illés Akadémia, vezette: Horváth P.
Illés Akadémia-Haladás: Simon – Bogdányi, VÁRNAI, SZABÓ B., KÁLLAI, Borbács (Papp Cs.), Vigh (Patakai), Tama, Kovács P., Bátori-Tóth, Németh Á. (Knizs). Edző: Németh Richárd.
Gólszerzők: Papp Cs., Kállai.
A szombathelyiek az első félidőben uralták a meccset, sok helyzetet dolgoztak ki, már ekkor eldönthették volna a három pont sorsát. Szünet után egy kavarodást követően betaláltak a vendégek, ám a hazai csapat remek mentális állapotáról tanúbizonyságot téve megfordította az állást.
4. forduló, szombat, 12.00: Puskás Akadémia–Illés Akadémia-Haladás.
A bajnokság állása: 1. Videoton 9, 2. Puskás Akadémia 9, 3. DVTK 6, … 8. Illés Akadémia-Haladás 5 pont.

U15
Illés Akadémia-Haladás–Debrecen 0-2 (0-1). Illés Akadémia, vezette: Mónos.
Illés Akadémia-Haladás: Senkó – Reseterits (Rosner), Simon, Fekete, Baranyai, Palkó (Tarján), Doncsecz (Horváth R.), Kovács Z. (Heiter), Markó (Varga M.), Bunevácz, Dezamits. Edző: Sipos Norbert.
A múlt heti vereség után a szombathelyiek bátran és jól is futballoztak. Az első fél-időben rengeteg ziccert elhibáztak. A debreceniek viszont egy buta hibából megszerezték a vezetést. Szünet után egy újabb buta hibából növelte előnyét a vendégegyüttes: ezzel eldőlt a mérkőzés. A hazaiaknál ezt követően már valamennyi labdarúgó pályára lépett.
A bajnokság állása: 1. Honvéd-MFA 9, 2. Debrecen 9, 3. DVTK 7, …13. Illés Akadémia-Haladás 1 pont.

U16
Puskás Akadémia FC–Illés Akadémia-Haladás 4-1 (0-0). Felcsút, vezette: Váncsa.
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi – Auer, Kurzbauer, Jakab (Séfer), SZALAY, Kállai (Füzik), Woth, Czafik (Szilvás), Csomós, FÁBIÁN, Albert. Edző: Takács Csaba.
Gólszerző: Séfer.
Az első félidőben két egyenrangú csapat játszott, a nagyobb helyzetek a vasiak előtt adódtak, akik kapufát is lőttek. Szünet után egyéni hibákból nyolc perc alatt három gólt kapott az Illés Akadémia, innen már nem tudott visszakapaszkodni.
5. forduló, szombat, 11.00: Illés Akadémia-Haladás–MTK.
A bajnokság állása: 1. Honvéd-MFA 12, 2. Puskás Akadémia 10, 3. Debrecen 6, … 8. Illés Akadémia-Haladás 0 pont.

U17
Puskás Akadémia–Illés Akadémia-Haladás 3-2 (1-1). Felcsút, vezette: Farkas.
Illés Akadémia-Haladás: CSUTORKA – Bognár, BOKOR, Horváth M. (Szekér), Nyíri V., HUSZTI, Nyári P., Burai, Tóth, HALMAI (Oláh), Balogh F. Edző: Csordás Csaba.
Gólszerzők: Balogh F., Halmai.
Fordulatos találkozót vívott a két csapat, a vendégek három egyéni hibából kapták góljaikat. A játék képe alapján nem érdemelt vereséget az Illés Akadémia.
A bajnokság állása: 1. Honvéd-MFA 9, 2. Győri ETO 6, 3. Puskás Akadémia 6, … 7. Illés Akadémia-Haladás 3 pont.

U19
Illés Akadémia-Haladás– Puskás Akadémia 5-1 (4-0). Illés Akadémia, vezette: Takács G.
Illés Akadémia-Haladás: Kiss Á. – Szár, Keresztes, Kiss T. (Dorner), Szilágyi (Putz), Kovalovszki, Tóth M. (Szalai), Füleki (Vargovics T.), Kiss B., Varga K. (Latyák), Bolla. Edző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Füleki, Szalai, Kiss B., Kiss T., Tóth
M.
A nagyszerű első félidőt produkáló szombathelyiek megérdemelten tartották otthon a három pontot a jó képességű vendégek ellen. A hazai csapatban valamennyi játékos jó teljesítményt nyújtott.
5. forduló, szombat, 11.00: FTC–Illés Akadémia-Haladás.
A bajnokság állása: 1. Videoton 9, 2. Illés Akadémia-Haladás 6, 3. Puskás Akadémia 6 pont.