Papp Mátéval a soraiban győzött a magyar U16-os válogatott

Visszavágtunk a szlovéneknek!

A tegnapelőtt, Radenciben elszenvedett 2–0-s vereséget követően a magyar U16-os válogatott ma visszavágott Szlovéniának! A novai találkozón a mieink az 5. percben Varga Zsolt révén szereztek vezetést, majd az első negyedóra végén Kiss Máté duplázta meg az előnyt. Ezt követően a szlovénok enyhe labdabirtoklási fölényre tettek szert, és sikerült szépíteniük, de sokáig nem örülhettek a szoros eredménynek, mert a 35. és a 39. perc között három gólt is szereztünk, sorrendben Wiesner Balázs, Kiss Máté és Varga Zsolt volt eredményes. A szünetben 5–1 volt az állás!

A szlovének visszaálltak, nem akartak még nagyobb pofonba beleszaladni. A keddi 85 perc után ezúttal 19 jutott az Illés Akadémia növendékének, Papp Máténak. A 71. percben állt be, ezúttal a támadószekció bal oldalán kapott helyet, hiszen 4–2–3–1-es felállásban játszottunk ebben a periódusban. Az eredmény nem változott a második félidő végéig, a magyar válogatott megérdemelten nyerte meg a találkozót.

A keddi mérkőzéshez képest sikerült stabilizálni a védekezésünket, és ezúttal támadásban is hatékonyak tudtunk lenni, megvoltak a labda nélküli mozgások, jó területeken vettük fel a labdákat, és sikerült megbontani a vendégek védelmét. Csapatként rengeteget léptünk előre az első meccshez képest, és emellett többen kiemelkedő egyéni teljesítménnyel járultak hozzá a győzelemhez

mondta a mérkőzés után Szabados József szövetségi edző.