Ott van a legjobb 8 között az Illés Akadémia U13

A modricei torna eddigi legjobbja, a Slavia Praha ellen óriási meccsen döntetlent játszottak Tóth Zsolt tanítványai.

A csoportküzdelmekkel folytatódott a Josef Surala Emléktorna a csehországi Brno melletti Modricében. A Tóth Zsolt irányította Illés Akadémia U13 a nemzetközi megmérettetés második napján is három találkozót játszott. Elsőre az eperjesi FC Tatran volt az ellenfelünk: nagyon jól futballoztunk, sok ziccerünk volt, nagy nyomás alatt tartottuk a felvidékieket és végül 4–0-ra győztük. Góljainkon Varga Máté (2), Tóth-Hencsey Gergő és Károlyi Levente osztoztak. Az 1. FC Slovácko ellen aztán valahogy nem abban a stílusban futballoztunk, ami ránk jellemző. Így is volt négy ziccerünk is, ám elhibáztuk mindegyiket, míg ők egyszer betaláltak. Az első félidőben el kellett volna döntenünk a találkozót, ám ezen 2X19 perc alatt nem tudtunk betalálni, így első vereségünket szenvedtük el (0–1). Ráadásul a többi eredmény sem alakult megfelelően számunkra, felzárkózott ránk a Slovácko és a Trencín is. Az első öt találkozóján 100%-os produkcióval előrukkoló Slavia Praha ellen játszottuk az utolsó csoportmeccsünket. Visszatértünk a megszokott útra: dominálunk a torna egyik (ha nem a legjobb) csapata ellen. Itt is kimaradt egy nagy helyzetünk, ám egy gyönyörű akció végén Babos Kolos átadását Varga Máté értékesítette, ezzel lépéselőnybe kerültünk. A csehek azonban két előrevágott labdából megfordították az eredményt. Mi ekkor is a támadásokra helyeztük a hangsúlyt az egyébként kifejezetten magas színvonalú összecsapáson, és erőfeszítéseink nem is voltak hiábavalóak: Varga Vince Lőrinc átadásából Károlyi Levente káprázatos gólt rúgott a hosszú felső sarokba, kialakítva a 2–2-es végeredményt!

A csoportban így három győzelem mellett kétszer ikszeltünk, csak egyszer kaptunk ki. A 11 pont a harmadik helyre volt elegendő a 16-ot begyűjtő prágai Slavia és a 13 pontos magyarhradisi 1. FC Slovácko mögött.

Folytatás vasárnap reggel: az elődöntőbe jutásért a cseh Baník Ostrava lesz az ellenfelünk.

Félig tele van a pohár. Az első és az utolsó meccsen nagyon jó minőséget képviseltünk, az alapelveinket betartva futballoztunk. Élmény volt nézni a játékunkat. Sajnos a második találkozón elszenvedett vereség miatt nehezebb ágra kerültünk. Ha ezt a színvonalat tudjuk hozni és a kapu előtt hatékonyabbak leszünk, szép vasárnap elé nézhetünk. Büszkeséggel tölt el, hogy a rangos nemzetközi torna legjobb csapata, a Slavia ellen ki-ki meccset játszottunk: az egyéni képességek tekintetében ugyanolyan erősségű játékosok voltak a pályán, reális eredmény született