Több mint 50 percet játszott emberhátrányban az Illés Akadémia U19.

Diósgyőri VTK U19 – Illés Akadémia U19 4–0 (3–0)
Németh H. – Kopácsi B. (Szakasics, 76.), Stampfel, Csörnyei, Erdei – Németh R., Csalló – Bene (Abért O., 76.), Szabó B. (Szücs, 46.), Pljesovszki (Menzselejev, 60.) – Krone (Skravanek, 60.). Vezetőedző: Szűcs János.
Kiállítva: Csörnyei (38.)

Annak ellenére, hogy az jól kezdtük a mérkőzést, az 5. percben egy bedobás utáni nagy hibát követően megszerezte a vezetést a DVTK. A hazaiak az előny tudatában sem változtattak 5–3–2-es hadrendjükön, egyértelműen a védekezésre összpontosítottak. A 38. percben Csörnyei Zsombor egy labdavesztés utáni becsúszásért azonnal piros lapot kapott – a miskolci játékos pedig minden bizonnyal Jászai Mari-díj-jelölést… ezzel az ítélettel egy teljesen más mérkőzés kezdete következett. Nem tudtunk a támadással foglalkozni, és két pontrúgás után még ebben a félidőben gólokat kaptunk figyelmetlenségünkből: néhányan nem a tudásuknak megfelelően szerepeltek, elmaradt a helyes koncentráció.

Szünet után 9 mezőnyjátékossal is jól álltunk bele a meccsbe, az ellenfél pedig a létszámelőny ellenére továbbra is visszahúzódott, nem akartak labdát szerezni a mi térfelünkön. Így is ők találtak be a 66. percben. Próbáltunk áttörni, az akarattal nem volt probléma, de még egy pici szerencsénk sem volt, egy pontrúgás után Bene Dániel ugyanis a kapufát találta el. A hajrában Szakasics Péter lépett ki ziccerben, lerántottak, ám a játékvezető nagyvonalúan továbbot intett. A találkozót a DVTK nyerte meg, mi pedig a 3. fordulóban elveszítették veretlenségüket.

Nagyon nehéz higgadtan értékelni, szakmailag talán nem is lehet. Ma négy gólt kaptunk, ezért a DVTK győzelme jogos, ám érzésem szerint a játékvezető nem biztosított egyenlő feltételeket a csapatoknak