Nem Hegyin múlott a spanyolok elleni pontszerzés

Az Illés Akadémia egykori növendéke, Hegyi Krisztián több bravúrt is bemutatott.

Kecskemét volt a helyszíne a magyar-spanyol U21-es Európa-bajnoki selejtezőnek. A nyáron az olimpiai bajnoki címet begyűjtő ibériaiak ellen is Hegyi Krisztián volt a kezdőkapus.

A nagy védések sorozatát a 7. percben kezdte meg Kutasi Csaba neveltje: ekkor egy 7 méterről leadott lövést tolt szögletre. Szűk negyedórával később a sokadik spanyol szögletet boxolta ki Kiki, a kipattanót Navarro gyűjtötte be, akinek a labdája a lábak között utat talált a jobb alsó sarokba, 0–1. A „szokásos” spanyolos labdabirtoklási fölény mellett igyekeztek a magyarok is, ám inkább Hegyinek volt dolga: többször remek ütemben lépett ki kapujából és az oldalról magasan bejövő labdákat jól húzta le. Végig sugárzott belőle a magabiztosság, a magyar csapat legjobbja volt! A 80. percig egyértelmű spanyol fölény volt jellemző, ám az utolsó bő időszakban – köszönhetően annak, hogy Hegyi bravúrokkal meccsben tartotta a csapatot – volt esély az egyenlítésre is, ami végül nem sikerült.

Szélesi Zoltán csapata tehát 1–0-ra kikapott a sztárokkal telitűzdelt Spanyolország ellen. Ezzel matematikailag is biztossá vált, hogy nem jutunk ki az U21-es Európa-bajnokságra.