Nem bírt a Fradival leány U15-ös csapatunk

Gól nélküli első félidő után az egyéni hibáinkat kihasználva győzött a Ferencváros a bajnokság 4. fordulójában.

Illés Akadémia-Viktória U15 – FTC U15 0–3 (0–0)
Illés Aka.-Viktória U15: Szilágyi L. (Vezendi F., 80.) – Nistor M., Takács J., Derényi A., Mogyoróssy Z. (Mogyoróssy L., 60.) – Széplaki S., Horváth A., Karancsi E. – Heiszter H., Első H. (Imre B., 41.), Galambos L. (Bedő N., 41.) Vezetőedző: Ferencsik Evelin.

Már az elejétől kezdve beszorított minket a Ferencváros, amivel nem igazán tudtunk mit kezdeni. Nagy helyzeteket ugyan nem dolgoztak ki, főként mezőnyben folyt a játék, de többet birtokolták a labdát, nekünk inkább kontrából adódtak lehetőségeink. Az első félidő 0–0-val zárult, innen várhattuk a folytatást.

A fordulást követően a szélen vezetett támadást a Fradi és a balról érkező beadást védőnk csak a kapuba tudta sodorni, így egy öngóllal szerzett vezetést a vendég együttes, 0–1. Az 54. percben az oldalvonal mellől végezhettek szabadrúgást a fővárosiak és a magasan szálló labda kapusunk térdéről az ellenfél elé pattant, aki közelről a rövid sarokba passzolt, 0–2. Lányaink hiába küzdöttek, a mai napon nem jött ki a lépés, a Fradi viszont rendre kihasználta hibáinkat. A hajrában aztán feltették az i-re a pontot, a 78. percben egy röviden hazaadott labdára csapott le a vendégek támadója és közelről a hálóba gurított, ezzel 3–0-ra nyertek a fővárosiak.

Az utánpótlás bajnokságokban most két hét szünet következik, Ferencsik Evelin együttese október 12-én a DVTK otthonában folytatja szereplését.

Sajnos a mai mérkőzésen bátortalanok voltunk, keveset mozogtunk labda nélkül, a párharcokba puhányan mentünk bele, abszolút látható jelei voltak annak, hogy tiszteltük az ellenfelünket. A játék képét nézve megérdemelten győzött a Fradi, ám ami kicsit bosszantó, hogy a saját hibáinkból rúgta az ellenfél a gólokat. A múlt hétvégi nagy különbségű győzelmünk után fejben ma nem voltunk itt, de bízunk benne, hogy mostanra mindenki átesett az úgynevezett „Fradi-fóbián”. Nagy mérföldkő ez számunkra, szeretnénk a hibáinkat kijavítani és ebből építkezve dolgozni tovább. Persze akadtak jó momentumaink is, de sajnos ez a mai mérkőzésen kevésnek bizonyult

értékelt a látottakat Ferencsik Evelin vezetőedző.