Nagyon boldog születésnapot, Olivér!

Ma ünnepli 15. születésnapját Abért Olivér.

Olivér Szombathelyen született 2007. február 28-án, és 6 éves múlt, amikor az UFC Kőszeg csapatában kezdett el focizni. A 2018/2019-es és az azt követő csonka bajnokságban a megyei U14-es küzdelemsorozatban 18 találkozón 9 gólt szerzett. Átkerült a Kőszegi Lóránt FC-be, ahol a 2020/2021-es kiírásban 18 meccsen lépett pályára és 62 találat fűződik a nevéhez! A Bük és a Grundball ellen 7-7, a Gencsapáti ellen pedig 6 alkalommal volt eredményes – mindössze egy meccs volt, amikor nem szerzett gólt! Tavaly nyáron került az Illés Akadémiára. Szegeden lépett pályára első alkalommal 2021. augusztus 28-án: a 49. percben csereként állt be, és tíz perc alatt meglőtte első két gólját a csapatban. Az ősszel 11 találkozón játszott és négy találatot ért el.

Olivérről Sátori Barnabás, az U15-ös csapatunk edzője adott jellemzést:

Nyáron jött hozzánk Kőszegről és egyből látszódott, hogy a támadó harmadban érzi otthon magát. Jól használja az erősségeit: a futógyorsaságát és lövőerejét. Leginkább technikai képzettségben és a játékhelyzetek megoldásában kell fejlődnie.