Második helyen zárta az UEFA Development Tornát a női U16-os válogatott

Nemzeti csapatunk 2–1-es vereséget szenvedett az utolsó találkozón Horvátország korosztályos legjobbjaitól.

Két százszázalékos csapat mérkőzött meg egymással az UEFA által kiírt U16-os Development Torna utolsó játéknapján. A Görögországot 1–0-ra, míg Izraelt 4–0-ra legyőző mieink a szintén hibátlan, házigazda Horvátországgal néztek farkasszemet. Akadémistáink közül Lukács Korina 78 percet játszott az összecsapáson. Csapatunk nagy elánnal, bátran kezdte a találkozót, a horvátok azonban kíméletlenül megbüntettek egy védelmi megingást, aminek köszönhetően ők mehettek előnnyel a szünetre (1–0). A lányoknak nem szegte kedvét a bekapott gól, a fordulás után is minden követ megmozgattak az egyenlítésért, az erőfeszítéseket pedig siker koronázta: a 85. minutumban Gégény Petra révén 1–1-re módosult az állás. Bár sok nem volt már ekkor hátra a mérkőzésből, eseményekből nem volt hiány: a ráadásban szabadrúgásból ismét előnybe kerültek a hazaiak, majd Gégény Petra lábában volt az újabb egalizálás, lövését azonban hárítani tudta a horvát hálóőr. Ez Horvátország 2–1-es sikerét és egyben tornaelsőségét jelentette.

Válogatottunk így két győzelemmel, valamint egy vereséggel zárta a nemzetközi megmérettetést és ezüstéremmel térhet haza a viadalról.